עו"ד עדי קידר: "ראיה דלילה"

עו"ד עדי קידר מארגון חוננו תוקף אחר הצהריים (שלישי) את הצהרת התובע שהוגשה היום נגד הקטין האחרון שנותר במעצר במסגרת חקירת מותה של עאישה ראבי.

"הוגשה הצהרת תובע", מציין קידר, "אנחנו שאלנו מספר שאלות במהלך הדיון ונוכחנו לדעת שעדין אנחנו מאמינים שמי שחתם על הצהרת התובע ומי שאמור לחתום על כתב אישום אם יוגש, אני מאמין בהיכרותי את המערכת שהיד שלו רועדת".

"אני מציע ומייחל שהיד של מי שכותב את כתב האישום שיוגש ורוצה לכתוב אותו שהיד שלו תמשיך לרעוד. כי ככל שאנחנו מבינים שהראיה היחידה שקושרת את הלקוח שלנו היא ראייה בעייתית, וספק אם כתב אישום כזה צריך להיות מוגש בנסיבות הללו", הוסיף קידר.

"אני מקווה מאוד שאין שיקולים זרים שמלווים את המערכת המשפטית במקרה כל כך חמור. ומי שצריך לקבל את ההחלטות אני מקווה ומייחל שיקבל את ההחלטות הנכונות עד יום ראשון", ציין קידר.

"אני חושב שלאחר שבחודשים האחרונים הפרקליטות והשב"כ ספגו ביקרות מאוד קשה בדמות פסילת הודאות וכל מיני תרגילים מפוקפקים שהוצגו בכלי התקשורת החשש תמיד מקנן יש רצון להוכיח הנה 'שוב פיענחנו' בסופו של דבר ראיה פורנזית כל כך דלילה. שחודש ימים לא מצליחים לעמוד על טיבה. לא בטוח שזה המקום להצהיר ולזעוק 'פיענחנו'. אני מציע שוב שמי שצריך לשקול את השיקולים יחשוב שוב פעם שניה האם הוא בטוח שזה הדבר הנכון לעשות במקרה הזה", הדגיש קידר

עו"ד אמיר ברכה הוסיף "בהצהרת התובע לא פורט ברחל בתך הקטנה סעיף העבירה שפורט עד כה בבקשות המעצר. אי לכך אנחנו מבינים כמו שאמר חברי עדי קידר שהיד לא קלה על ההדק. והפרקליטות אני מקווה ומאמין שתעשה את עבודתה נאמנה ובסופו של דבר נגיע לכתב אישום יותר דליל משהיה בבקשות המעצר שהוגשו עד כה."