אלופת הישיבות התיכוניות - גבעת שמואל
אלופת הישיבות התיכוניות - גבעת שמואלצילום: ילון מדר, דוברות גבעת ושינגטון

זה כבר שבועיים שאל קריית החינוך האקדמית שבגבעת וושינגטון מגיעים נציגי ישיבות תיכוניות מכל רחבי הארץ.

הסיבה: אליפות הישיבות התיכוניות הארצית בכדורסל, המתקיימת במגרשי הספורט המשוכללים ומיוחדים שבגבעת וושינגטון.

אחרי שלב מקדים בהשתתפותם של כ-30 ישיבות תיכוניות מכל קצות הארץ והמגזר, שהתאחדו סביב כדור אחד, היום (שלישי) נערכו בקרית החינוך האקדמית גבעת ושינגטון, משחקי הגמר של האליפות הנחשבת ליוקרתית ביותר בקרב תלמידי הישיבות התיכוניות.

התחרות, המתקיימת מזה כ 30 שנה בגבעת ושינגטון ובתמיכת איגוד הספורט הדתי "אליצור", כוללת שני ענפי ספורט: כדורסל וקט-רגל ומצליחה בכל שנה לאחד סביבה תלמידי ישיבות תיכוניות נלהבים ממגוון ישיבות תיכוניות מכל רחבי הארץ, ממגוון הסוגים והכיפות במגזר. כולם מגיעים ומתחרים על התואר הנכסף של "אלופת הישיבות".

צופים רבים נכחו באולם הספורט שבקריה החינוכית, ואלה נהנו ממשחק גמר בין שתי קבוצות פיזיות מאוד - ישיבת בני עקיבא גבעת שמואל וישיבת נעם ירושלים, שהתחרו על התואר היוקרתי של השנה.

המשחק נפתח אמנם צמוד, אך עם הזמן החלה גבעת שמואל להוביל ולהפסקה ירדה כשהיא מובילה בהפרש ניכר. עם פתיחת המחצית השניה הצליחה ירושלים לצמצם את הפער עד לכדי 2 נקודות הפרש אך לא הצליחה להשוות, מכאן ואילך הלך הפער ורק גדל וטפח. זה נגמר עם ניצחון משכנע של הישיבה מגבעת שמואל בתוצאה 27:39 שזכתה באליפות הכדורסל.

ישיבת נעם ירושלים, כאמור, זכתה במקום השני ולאחריה ישיבת אמית כפר גנים שהגיעה למקום השלישי לאחר שניצחה את ישיבת בני עקיבא אורות יהודה, בהפרש של נקודה אחת בלבד - 23:24.

ד"ר יעקב טויטו, ראש מכללת ושינגטון שכבכל שנה עמלה, טרחה והייתה אחראית על ארגון הטורניר וצוות השופטים, אמר בסיום האליפות: "אני שמח לראות שבכל התחרויות שמתקיימות בגבעת ושינגטון במגוון ענפי הספורט ישנה רמה גבוהה ביותר ורוח ספורטיבית של השחקנים".

"מכללת גבעת ושינגטון מקיימת מגוון פעילויות ופרויקטים ייחודיים כדי להפיץ את הקונספט של "חינוך בראש אחר" יחד עם הסטודנטים שלנו. אליפות הישיבות התיכוניות הפכה למסורת במכללת גבעת ושינגטון, אשר מקיימת מזה כשלושים שנה את האליפות שמאגדת סביבה עשרות ישיבות מכל רחבי הארץ".

ד"ר מאיר אבקסיס, ראש החוג לחינוך גופני במכללת גבעת ושינגטון וממארגני התחרות אמר גם הוא כי "התחרות התנהלה ברמה גבוהה, תוך הכנת הקבוצות באופן מקצועי ביותר. ניתן לראות כישרונות רבים בקרב החבר'ה הצעירים".

ד"ר אבקסיס לא שכח לפרגן לסטודנטים שהיו אחראים על האירוע ותפעלו אותו ביד רמה, כשאמר: "יש לציין את המארגנים, הסטודנטים שלנו בחוג לחינוך גופני, בניהולה של סטודנטית שנה ג' בחנ"ג- טובה פלהיימר, שראויים לכל שבח על הניהול המקצועי של התחרויות. המכללה תמשיך לארח את תלמידי הישיבות והאולפנות במסגרות הספורט השונות ".

"מבחינתי כולכם ניצחתם. לראות את האופן שבו אתם משחקים- ההגינות, הכבוד והפרגון ופשוט להתגאות". אמר מנכ"ל קרית החינוך גבעת ושינגטון, יקי סעדה שהוסיף "אליפות הישיבות התיכוניות מאפשרת לתלמידים לחוות חוויה חינוכית מחוץ לכותלי הכיתה".

שילה כץ מנהל היחידה ללימודי תעודה גבעת ושינגטון בירך את הספורטאים ומלבד הגביעים והמדליות, העניק גם לשני השחקנים המצטיינים, יובל אדר ורועי אברשטרק מקבוצת גבעת שמואל, את תואר ה-MVP שמעניק מלגה בשווי 50% לקורס מדריכי כדורסל מטעם "ליגה", בית הספר למאמנים ומדריכים בספורט של גבעת ושינגטון.

אלי עציון, יו"ר איגוד הספורט הדתי 'אליצור', שלוקחת חלק פעיל באליפות המסורתית, ברך גם הוא על האירוע שהתנהל בצורה מופתית כשאמר: "אליצור" גאה להיות שותפה במשך השנים בקיומה של אליפות הישיבות התיכוניות בגבעת ושינגטון ורואה חשיבות רבה בספורט התחרותי במגזר. אנו שמחים לראות את העידוד והאווירה הספורטיבית בין השחקנים ובין אוהדי הקבוצות- ישר כח".

משחקי הגמר של אליפות הישיבות בקט-רגל תתקיים באמצע חודש אדר א' (סוף חודש פברואר) בקרוב במגרשי גבעת ושינגטון. בחודשים הקרובים יתקיימו בגבעת ושינגטון אליפויות הישיבות והאולפנות בכושר גופני.