"לא מאפשרים לאדם אחד להגן על עצמו"

בנו של ראש הממשלה, יאיר נתניהו, תוקף הערב את הקשיים שמערימה המערכת על גיוס המימון להגנה המשפטית לאביו, "מסע ציד מטורף".

עדו בן פורת - ערוץ 7 , ט' בשבט תשע"ט

"לא מאפשרים לאדם אחד להגן על עצמו"-ערוץ 7
יאיר נתניהו
Photo by Marc Israel Sellem/POOL

יאיר נתניהו, בנו של ראש הממשלה בנימין נתניהו, התייחס הערב (שלישי) לסערה המתחדשת סביב מימון ההגנה המשפטית לאביו.

"לגבי עניין מימון ההגנה המשפטית. הפרקליטות והמשטרה השקיעו בסביבות רבע מליארד שקל של כספי משלם המסים על מסע הציד המטורף הזה", כתב נתניהו הבן בפוסט שפרסם בחשבון הפייסבוק שלו.

לדבריו, "בינתיים מה שהם מצאו זה כמה סיגרים ו-2.5 כתבות על אמא שלי ב'וואלה'".

"אחרי כל זה הם לא מאפשרים לאדם אחד להגן על עצמו מול המכונה המשומנת שלהם. מדינה דמוקרטית, זכויות אזרח וכו’. שתפו!", הוסיף יאיר.

נזכיר כי הסערה החדשה פרצה לאחר שהתברר שנתניהו קיבל מבן דודו נתן מיליקובסקי סכום של 300 אלף דולר לטובת הגנתו המשפטית, זאת בזמן שהעברת הסכום נאסרה על ידי ועדת ההיתרים שפועלת ליד מבקר המדינה.

מבקר המדינה פנה בנושא ליועמ"ש וביקש ממנו לבדוק את הנושא. בלשכת ראש הממשלה טענו מנגד כי נתניהו כלל לא היה צריך לבקש היתר על קבלת הכסף.

מטעם ראש הממשלה נמסר בתגובה לפניית המבקר, "במשחק המכור שבו החליטה התקשורת כבר לפני שלוש שנים שראש הממשלה נתניהו אשם עד שתוכח חפותו, עושים כל מאמץ כדי למנוע מראש הממשלה להילחם על האמת".

"במשך שלוש שנים המדינה מפעילה עשרות חוקרים ופרקליטים בעלות של מאות מיליוני שקלים, ועכשיו באים בטענות לראש הממשלה נתניהו על כך שבניסיון להתגונן מול כל זה הוא נעזר בסיוע מבן-דודו. כמובן ששוכחים לציין שועדת האתיקה של הכנסת כבר קבעה שמותר להסתייע בבן-דוד בלי צורך לקבל אישור על כך. אין גבול לצביעות".