שחקני ירושלים חוגגים ניצחון שלישי ברציפות באירופה הערב
שחקני ירושלים חוגגים ניצחון שלישי ברציפות באירופה הערב צילום: FIBA

המטרה: לסיים באחד משני המקומות הראשונים בבית. הפועל ירושלים אירחה הערב (שלישי) את פואנלברדה הספרדית במסגרת שלב הבתים של ליגת האלופות של פיב"א וכצפוי הביסה אותה בתום 40 דקות של משחק.

הירושלמים, שהבטיחו את מקומם בשלב הבא של מפעל הכדורסל השלישי בחשיבותו בכדורסל האירופי, עלו למשחק הערב בידיעה כי אם ברצונם לקבל יתרון קטן בשלב הבא ולארח את משחק הגומלין, עליהם לצבור כמה שיותר ניצחונות בניסיון לסיים את הסיבוב באחד משני המקומות הראשונים.

וכך אכן היה. הירושלמים עלו אל הפרקט באולמם הביתי, היכל הפיס ארנה שבבירה, נחושים ומרוכזים ולמעשה, כבר לאחר 10 דקות של משחק הכריעו את התוצאה כשירדו כשהם מובילים בתוצאה 13:27.

ברבע השני הצליחו הספרדים למזער מעט נזקים, אך משחק אדיר מצידו של אמארה סטודמאייר ובניהולו המצויין שוב של תמיר בלאט, מנע מהם להתקרב ממש ואל ההפסקה ירדו כשלוח התוצאות הראה 36:47 לזכות המארחים מירושלים.

ברבע השלישי הצליחו הספרדים להתקרב מרחק 5 נקודות, עם 55:60, אבל אז שחקני ירושלים העלו הילוך ולא הביטו שוב לרגע לאחור. זה נגמר עם 77:91 לזכות האדומים מהבירה שעולים זמנית אל ראשות בית ג'.

הספרדים, שהובסו בידי ירושלים בתוצאה 105:70 בסיבוב הקודם, כבר איבדו עניין ממשי במפעל האירופי - אך את ירושלים זה לא מעניין, אלה רוצים פיינל-פור אירופי.

קלעו להפועל ירושלים: אמארה סטודמאייר 19, כריס ג'ונסון 15, טיישון תומאס 13, דשון באטלר 11, תמיר בלאט 8, ג'ייקובן בראון 7, ג'יימס פלדין 7, ג'וש אואנס 5, יוגב אוחיון 3, בר טימור 3.