לפיד: מתחייב לשנות את חוק הלאום

יו"ר מפלגת יש עתיד נפגש עם פעילי המטה לתיקון חוק הלאום בהובלת תא"ל במיל' אמל אסעד. "הנוסח הנוכחי הוא פוגעני ומסוכן''.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , י' בשבט תשע"ט

הדרוזים בביתו של לפיד
הדרוזים בביתו של לפיד
צילום: דוברות

יו"ר מפלגת יש עתיד, ח''כ יאיר לפיד, אירח היום (רביעי) בביתו עשרות פעילים של המטה לתיקון חוק הלאום בהובלת תא"ל במיל' אמל אסעד.

"אני מתבייש שאזרחים ישראלים, לוחמים, הורים שכולים ונכי צה"ל צריכים ללכת מבית לבית בגשם ובסופה כדי לבקש את הדבר הכי בסיסי שזה השוויון שלכם. זו בושה למדינת ישראל ואנחנו נתקן את חוק הלאום כדי שיכיל את ערך השוויון", הבטיח לפיד.

הוא הזכיר כי ''בכנסת האחרונה הנחתי על שולחן הכנסת את חוק הלאום של בני בגין בדיוק כדי שלא נצטרך להגיע למצב הזה שבו אזרחים ישראלים פוסעים ומבקשים את מה ששלהם ואני מאמין שכל מי שמבין שצריך לתקן את החוק הזה יעשה את זה יחד איתנו".

תא"ל במיל' אסעד טען כי "חוק הלאום בנוסחו הנוכחי הוא פוגעני ומסוכן כלפי כל אזרח ישראלי שאינו יהודי. החוק פוגע בכל אזרח בעל מצפון שמאמין בחזון מדינת ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית שמקיימת שוויון זכויות גמור בין כל אזרחיה".

''אנחנו יודעים שאתה שותף לערכים של דמוקרטיה, שוויון ואהבת אדם ואנחנו משוכנעים שציבור גדול ייתן לך את המנדט להשפיע על המדינה. אנחנו סומכים עליך שתסייע למאבק החשוב הזה לתיקון חוק הלאום''.

המשנה לראש המוסד לשעבר, רם בן ברק (יש עתיד), אמר כי "הדרוזים מאז ומעולם היו שותפים מלאים שלנו והחוק הלאום הנוכחי מערער את השותפות הזו. אזרח הוא אזרח הוא אזרח, גם במדינת לאום יהודית אסור שתהיה היררכיה בין האזרחים. מפלגת יש עתיד תשנה את חוק הלאום כדי שיכיל את הערכים של מדינה יהודית ודמוקרטית".

חבר הכנסת לשעבר שכיב שנן, אב שכול, אמר כי "מדינת ישראל היא מדינתנו, היא הבית שלנו, היא גאוותנו, השותפות שלנו עם העם היהודי היא לא אופורטוניזם, היא הנחת יסוד קיומית שלנו שתימשך לעד. היום בבוקר קמתי מפוחד. ממה שקורה במדינה, מהפרשות שנחשפות, מפוחד מעתידה של מדינת ישראל מהמצב שאנחנו הולכים לאבד את היסוד הבסיסי של כולנו - הדמוקרטיה".