יתקצר משך הלימודים לראיית חשבון

מועצת רואי חשבון החליטה על ביטול פטורים הניתנים על סמך שנת ההשלמה. המשמעות: שנת ההשלמה תבוטל, משך הלימודים הכולל יתקצר בחצי שנה

ערוץ 7 , י' בשבט תשע"ט

אמי פלמור
אמי פלמור
צילום: יונתן סינדל, פלאש 90

מועצת רואי החשבון בראשות מנכ"לית משרד המשפטים, אמי פלמור, החליטה היום (רביעי) על ביטול עתידי של פטורים מבחינות על בסיס שנת ההשלמה.

משמעות המהלך, שנעשה בשיתוף פעולה מלא עם המועצה להשכלה גבוהה, הוא ביטול שנת ההשלמה וקיצור משך הלימודים הכולל לחשבונאות בחצי שנה.

בהמשך להודעות קודמות בנושא, קיבלה הערב מועצת רואי חשבון החלטה שתוביל לביטול שנת ההשלמה. ה

חלטת המועצה התקבלה בסיום תהליך היוועצות עם ראשי החוגים לחשבונאות במוסדות להשכלה גבוהה ובשיתוף המועצה להשכלה גבוהה (המל"ג). במועצת רואי חשבון ובקרב ראשי החוגים רואים במהלך הזדמנות לבחון ולשפר את תכניות הלימודים בחשבונאות מצד אחד, ולעדכן את נושאי בחינות הרישוי מצד שני.

בנוסף, המועצה החליטה על הקמת צוות שיורכב ממיטב אנשי המקצוע בתחום, וימליץ למועצה על שינוי הסילבוסים ונושאי הבחינות, כך שבתוך מספר שנים ייווצר איזון נכון וראוי בין ההשכלה האקדמית בתחום החשבונאות לבין דרישות הרגולציה וצרכי המקצוע.

בישיבת המועצה שהתקיימה היום אמרה פלמור כי "שיתוף המל"ג בתהליך ורתימת ראשי החוגים מאפשרים לנו לקבל היום החלטה חשובה לטובת עתיד המקצוע, איכותו והאטרקטיביות שלו, ולטובת הסטודנטים לחשבונאות בישראל".

"יצאנו לדרך בעקבות מסקנות תהליך טיוב רגולציה שביצע משרד המשפטים, ויחד עם המל"ג אנחנו מביאים היום לשינוי בתכניות הלימודים ולביטול שנת ההשלמה, שמטילה עלויות גבוהות על הסטודנטים ומאריכה יתר על המידה את מסלול ההסמכה של רואי החשבון בישראל. הצעת ההחלטה הזו הכרחית ומתקבלת בשעת רצון, אך מאפשרת זמן היערכות והתארגנות לסטודנטים ולמוסדות להשכלה גבוהה, כדי לוודא שהמהלך נעשה באופן זהיר, מדויק ומקצועי", דברי מנכ"לית משרד המשפטים.