ג'ייסון גרינבלט
ג'ייסון גרינבלט צילום: רויטרס

ג'ייסון גרינבלט, שליחו של נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ למזרח התיכון, התייחס הלילה (חמישי) בחשבון הטוויטר שלו לדיווח בחדשות 13 אודות תכנית השלום של ממשל טראמפ, ואמר כי הדיווח אינו מדויק.

"למרות שאני מכבד את ברק רביד, הדיווח שלו בערוץ 13 אינו מדויק. ספקולציות על התוכן של התכנית אינן מועילות. מעט מאוד אנשים יודעים מה יש בתכנית לעת עתה", כתב גרינבלט בחשבון הטוויטר שלו והוסיף: "בתקופה הקרובה, מקורות אנונימיים ימכרו נרטיבים לתקשורת ולאחרים המבוססים על מניעים שרחוקים מלהיות טהורים. מכירת סיפורים כוזבים, מעוותים או מוטים לתקשורת היא חסרת אחריות ומזיקה לתהליך. לישראלים ולפלסטינים מגיע יותר טוב".

בנוסף המליץ גרינבלט לציבור להקשיב אך ורק להצהרות רשמיות הנוגעות לתכנית המגיעות מטראמפ, משגריר ארה"ב לישראל דיוויד פרידמן, מיועצו של הנשיא ג'ארד קושנר או מגרינבלט עצמו.

כזכור, בדיווח בחדשות 13 נאמר כי תכנית השלום שגובשה בבית הלבן ושאותה מעוניין הנשיא טראמפ להציג בחודשים הקרובים כוללת הקמת מדינה פלסטינית בכ-90 אחוזים משטחי יו"ש, שבירתה תהיה לפחות בחלק ממזרח ירושלים.

בדיווח, שהובא מפיו של גורם אמריקני, נאמר כי האמריקנים ידרשו שהתנחלויות מבודדות מחוץ לגושים לא יורחבו ומאחזים לא חוקיים יפונו.

הגורם טען כי המדינה הפלסטינית תוקם בשטח הגדול יותר מפי שניים מכלל שטחי A ו-B המצויים בשליטת הרשות הפלסטינית כיום.

הוא ציין עוד כי טראמפ יבקש לחלק את ירושלים מבחינה ריבונית לשתי בירות - זו של ישראל במערב העיר ובחלקים ממזרח ירושלים, וזו הפלסטינית בשכונות הערביות במזרח העיר.

גם הר הבית, הכותל המערבי והר הזיתים אמנם יישארו על פי הדברים בריבונות ישראל אך בשותפות ניהולית מלאה עם הפלסטינים.