פארק תעסוקה חדשני יוקם בעמנואל

בפגישה בין שר הכלכלה לראש מועצת עמנואל סוכם על הקמת צוות היגוי מקצועי שיגבש את מתווה הסיוע הממשלתי להקמת הפארק.

יוני קמפינסקי - ערוץ 7 , י"א בשבט תשע"ט

פארק תעסוקה חדשני יוקם בעמנואל-ערוץ 7
ראש העיר עם השר כהן
צילום: דוברות

שר הכלכלה אלי כהן קיים ישיבת עבודה עם ראש מועצת עמנואל הרב אליהו גפני, במסגרתה הוכרז על הקמת צוות היגוי מקצועי שיגבש את מתווה הסיוע הממשלתי להקמת פארק תעסוקה חדשני בתחומי העיר.

הכוונה היא להקים מרחב תעסוקה גדול שיקלוט חברות ומעסיקים רבים ויהווה עוגן כלכלי משמעותי לעיר תוך כדי מיקוד מבט לתכנית התרחבותה העתידית של העיר הצומחת עם עתודות בנייה נרחבות.

בפגישה הציג ראש העיר יחד עם מנכ"ל הרשות יהודה הנדלר את צרכי המועצה וחזון הרשות לשנים הקרובות, החותר לחיזוק החוסן הכלכלי של העיר והקמת מרכזי תעסוקה לנשים, איגום משאבים ושטחי מסחר בשטחי המועצה ובאזורי הבינוי הנרחבים המצויים בשלבי תכנון ואישור.

בדיון סוכם כי משרד הכלכלה יסייע בהקמת פארק התעסוקה וכי יוקם צוות היגוי מקצועי שיגבש את מתווה הסיוע הממשלתי להקמתו. כמו כן סוכם על בחינת נקודות תעדוף מיוחדות לחברות ועסקים שייקלטו בעיר.

בעמנואל ישנם כיום שלושה אזורי תעשיה בגודל של כ-120 דונם, בהם פזורים כ-60 מפעלים, בינהם מפעל השימורים מוטולה, מפעל רהיטי עמק איילון, מפעל י.ש. קרטון ועוד. לאחרונה אף הוקמה מנהלת אזורי תעשיה שמלווה את העסקים והמפעלים במקום בטיפול אישי.

באזורי התעשיה מועסקים כיום קרוב ל-1000 עובדים מידי יום. ואזור התעשיה כולו מניב ארנונה עסקית המסייעת ליעדים הפיננסיים של הרשות. ראש המועצה, הרב אליהו גפני, אמר בתום הפגישה, "אנחנו מסכמים ישיבה מקצועית מיוחדת עם שר הכלכלה הרואה את החשיבות בפיתוח פתרונות תעסוקה עוד לפני סיום הליכי בינוי בזמן שתנופת הבנייה נמשכת כל העת ומשפחות צעירות עוברות לגור בעיר. עמנואל היום חזקה יותר, מתוכננת יותר וממוקדת מטרה".