לצאת מהתיבה: הטרנדים החמים בעולם התכשיטים לשנת 2019

ביקרנו באירוע JCK בלאס ואגס, הכנס השנתי של תעשיית התכשיטים העולמית ודגמנו את הטרנדים החמים שצפויים להשתלט על קופסאות התכשיטים.

בשיתוף גל קולוג , י"א בשבט תשע"ט

לצאת מהתיבה: הטרנדים החמים בעולם התכשיטים לשנת 2019-ערוץ 7
BD-Diamonds
צילום: BD-Diamonds

פניני חוכמה: הפנינים (שוב) כאן

אל תטעי, לא מדובר במחרוזת הפנינים שסבתא שלך העבירה לך בירושה. כבודה במקומה מונח, אך אנחנו מדברים על שילוב אבן החן הקלאסית בתכשיט יומיומי.

לשמחתן של חובבות הפנינים, קולקציות רבות משלבות השנה את אבן החן האהובה, בין אם בעגילי חישוק ובין אם כממלאת מקום היהלום במרכזה של טבעת זהב.

הפנינים חוזרות בגרסה מעודנת, מרוככת, פחות צעקנית או פומפוזית ונאבקות על מקומן ההיסטורי בקצה העדיליון או הצמיד.

שמחנו בחלקן של אבני החן הנצחיות, על שלא איבדו מהרלוונטיות שלהן גם היום, והן הופיעו בתצוגות רבות אותן דגמנו. פנינים, בגרסתן העדכנית, נותרות נאמנות ליכולתן הפשוטה לשוות לעונדות מראה נינוח, נוסטלגי ורומנטי ללא מאמץ ניכר.

BD-Diamonds
צילום: BD-Diamonds

בדרך הכלה: טבעות אירוסין, גרסת 2019

לקראת עונת החתונות הבאה עלינו לטובה סיכם אתר Pinterest, האתר הגדול ביותר להשראה והרחבת האופקים של אנשי המקצוע והחובבנים כאחד, את הטרנדים הלוהטים בעולם טבעות האירוסין.

האתר שביסס את הדירוג שלו על תוצאות החיפוש מהשנה שעברה מצא כי חיפושים גבוהים במיוחד נרשמו אחר טבעת אירוסין מיוחדת בעלת יהלומים צבעוניים או יהלומים עם מראה מחוספס שלא עובדו באופן סופי, כפי שמקובל בטבעת אירוסין קלאסית.

חיפושים רבים נרשמו גם אחר טבעות עם הילה כפולה, שתי מסגרות זרועות יהלומים אשר מקיפות את היהלום המרכזי בטבעת. חיפושים רבים נרשמו גם אחר טבעות יהלומים בהן היהלום המרכזי משובץ באופן מאוזן (ולא במאונך, כנהוג) וגידול רב נצפה בחיפוש אחר טבעות אירוסין בעלות יהלום בעל גזרה ריבועית עם קצוות קטומים.

טבעת
צילום: BD-Diamonds

חיננית: לשלב אבן חן בתכשיט

כחלק מצמידי יהלומים, בתכשיטי יוקרה ואפילו טבעות אירוסין, הקאמבק של השנה שייך לאבני החן מלאות הצבע, שזוכות לעדנה מחודשת וצצות שוב ושוב בתכשיטים שתחמדו לעצמכן בקרוב מאוד.

רובי, אמרלד, ספיר ועוד, השנה אבני החן לא יושבות יותר על ספסל הצד כשחקניות חיזוק, אלא מתיימרות להחליף את היהלומים בתפקידם הראשי בתכשיט. שילוב אבני החן השונות בחוכמה גורם לכל הופעה להפוך לצבעונית ובועטת בהרבה.

טבעת אירוסין
צילום: BD-Diamonds

שרשראות או לא להיות

זה לא סוד שאנחנו, הישראליות, לא רוצות להפגין נוכחות מוגזמת. הישראלית הממוצעת לרוב נוטה להיות מעשית יותר בבחירות שלה, ומעדיפה תכשיט עדין שיוכל להשתלב בכל מאורע והקשר. אנחנו מחפשות את התכשיט הוורסטילי, זה שיתאים בכל מצב, אבל ניכר כי בעונה הקרובה היצרנים והמעצבים מנסים לעצב את שרשרת הענק בעלת הנוכחות המרשימה ביותר.

הן אולי לא נכונות לכל מאורע וסיטואציה, אך השנה שרשראות הענק יעטרו את צווארכן בהוד והדר כפי שלא ידעתן שהן יכולות. העֲדָיִים המרשימים שעל הצוואר מצהירים באופן גלוי על תעוזה ואומץ, והופכים את העונדות אותן למרכז תשומת הלב.

True colors: יהלומים צבעוניים

נפתח בהסתייגות, מדובר בתופעה יקרה במיוחד שאינה מתאימה לכל כיס. למרות זאת, נוכחותם המרשימה של היהלומים הצבעוניים בתערוכה דרשה התייחסות מיוחדת שהיה קשה לפסוח עליה. מאיפה הצבע המיוחד?

טוב ששאלת: בדומה לתהליך ההיווצרות של יהלום רגיל, קיימים בטבע יהלומים נדירים שמקבלים את צבעם הייחודי באופן טבעי בזכות מעורבותם של חומרים נוספים בתהליך ההתגבשות. ישנם גוונים נפוצים יותר כמו חום או צהוב ונפוצים פחות, שתמצאו בעיקר בתכשיטי היוקרה.

אם תופעת היהלומים הצבעוניים נשמעת לך נועזת מדי, אל תחששי: היהלומים הלבנים לא נעלמו מהשטח כליל, והם מככבים השנה גם על צמידי טניס יהלומים, שהופכים פופולאריים משנה לשנה, וגם על צמידי יהלומים במגוון דוגמאות. גם בעגילי יהלום או טבעות יהלומים תוכלי למצוא את היהלומים הלבנים הקלאסיים משובצים בהרמוניה על גבי כסף או זהב.

בין אם תבחרי ביהלום צבעוני ובין אם בלבן, השנה מסתמנות טבעות יהלומים Band כטרנד מובהק. אולי כקונטרה לטבעת אירוסין קלאסית אשר כוללת יהלום מרכזי אחד, בטבעות Band נפרשים היהלומים לכל רוחב הטבעת ויוצרים מראה עדין וזוהר.

אם ביהלומים עסקינן, קל וחומר שנתייחס מעט לתכשיטי היוקרה, קורת הגג הטבעית שלהם. השנה תוכלי למצוא יהלומים בצבעי כחול, ירוק, אדום או ורוד. צבעים אלו נמצאים בטבע באופן כל כך מזערי ונחשבים נדירים במיוחד, על כן הם ישתלבו בתכשיטי אופנת ההוֹט קוּטוּר ומחירם יהיה בהתאם.

אם זה לא מספיק נועז בשבילכן, תכשיטי יוקרה רבים עושים שימוש ביהלומים אלו כחלק מאלמנט או סמל, שם היהלומים היקרים הללו אפילו לא זוכים להיות גולת הכותרת, אלא רק חתיכה אחת מתוך פאזל גדול, שמרכיב צורה בעלת מסר או ערך סנטימנטלי עבור עונדת תכשיט.

תכשיטים
צילום: BD-Diamonds

צורה לך: סמלים וצורות בתכשיט

נפתח בווידוי: ישנן תקופות בהן אלמנטים נראים לנו מעט ילדותיים ולא מתאימים להקשר הרחב, אבל עם טרנד מאוד קשה להתווכח, והנה הם חותמים את רשימת הטרנדים שלנו לשנה הקרובה.

אם בעבר שילוב אלמנט היה נחשב קצת יוצא דופן, הרי שהשנה אפשר למצוא שלל אלמנטים במגוון רחב של קטגוריות.

נפוצות יותר (פרחים ומזלות) ונפוחות פחות (בעלי חיים או פירות) יתכן ואלו רשתות התכשיטים הגדולות, בהן השימוש באלמנטים הינו סמל מסחרי, כמו הדובונים של חברת Tous או הצ'ארמים של פנדורה, ואולי זו התקופה שפשוט נותן מקום לביטוי העצמי ופריצת הגבולות, בכל אופן, נדמה שטרנד הסמלים נמצא כאן לפחות לשנה הקרובה.

הכתבה מוגשת מטעם חברת BD DIAMONDS, חנות תכשיטים המקוונת הגדולה בישראל, בעלת מבחר עצום של תכשיטים הניתנים לרכישה אונליין/ בכתובת אהליאב 6, מתחם בורסת היהלומים, רמת גן.