לקרב יהודים זה מקצוע, בואו ללמוד אותו

תנועת ''ראש יהודי'' לקחה על עצמה להכשיר אנשים שידעו להדליק את הניצוץ בעם ישראל.

תגיות: ראש יהודי
בשיתוף ''ראש יהודי'' , י"א בשבט תשע"ט

הרב יהושע שפירא
הרב יהושע שפירא
צילום: יוני קמפינסקי

"לא האמנתי למראה עיני", מספרת דינה, בוגרת "ראש יהודי" שתיארה את השבת הראשונה אצל אחת ממשפחות הקהילה.

"עשרות אנשים עוסקים בעריכת שולחנות יפים וכל זאת באווירה מרוממת שלא מן העולם הזה. במבט לאחור הבנתי ששם החלה דרכי בחזרה ליהדות", היא מספרת בהתרגשות.

מהפכת הקירוב ליהדות כבר נמצאת איתנו עשרות בשנים ומפגישה את עם ישראל עם הנשמה שלו, עם חיי התורה.

תנועת ''ראש יהודי'' לקחה על עצמה להכשיר אנשים להדלקת הניצוץ בעם ישראל. קורס השליחים שנערך בירושלים והסתיים בחנוכה, לימד על הרצון העז הקיים בציבור הדתי לאומי לקחת חלק מרכזי במהפכה הזו.

"הבשורה שבתפיסת העולם שלנו", אומר ישראל זעירא, "היא ששליחות הקירוב ניתנת לביצוע בכל מקום שאדם נמצא בו. אנחנו שכנים, אנחנו בני משפחה, אנחנו חברים לעבודה ואפילו מתיידדים עם אנשים ברחוב. עם הכשרה טובה ורכישת כלים מתאימים-אנחנו יכולים לעשות מהפכה של ממש בעם ישראל".

בשיחתו עם משתתפי הקורס עמד זעירא על הצורך להשתחרר מן הפחד ולומר את 'האמת שלנו'.

בשבוע הבא עומד להיפתח המחזור השני של קורס השליחים בישיבת גבעת שמואל. הקורס יימשך עשרה שבועות וירצו בו הרב אורי שרקי, פרופ' משה קווה, ידידיה מאיר והרב יהושע שפירא.

הרב אהרון אגלטל המרכז את הקורס מטעם ''ראש יהודי'' סבור שהקורס מעניק יסודות חיוניים לכל מי שבא במגע עם החיים האמיתיים. "אנחנו חושבים שאצלנו הכל טוב ועכשיו תורנו לתקן את העולם, אבל האמת היא שאותן שאלות שאנחנו נתקלים ב'חוץ', קיימות אצלנו בבית פנימה, אצל הנוער שלנו".

הרב אגלטל מתאר את המשובים המיוחדים שהתקבלו בקורס הראשון. "אחרי כל מפגש שלחנו שאלונים כדי לבדוק מה עובד ומה לא. באופן אישי הופתעתי למדי לראות עד כמה הנושאים שעסקנו בהם נגעו בנקודות הכי עמוקות אצל משתתפי הקורס. מסתבר שבסופו של דבר כולנו מבקשים להיות אנשים 'מקרבים'. זו באמת שפה שכדאי ללמוד אותה ויש לה תווים ואותיות ודרכים להבעה.

"אין ספק שאדם שעבר קורס כזה, ימצא שאיכויות התקשורת שלו נעשו טובות יותר. אם יזכה - יוכל באמצעות הכלים האלו לקרב יהודים לתורה. איזו זכות גדולה יותר אנחנו יכולים למצוא לעצמנו בימים אלה?".

בקורס ירצו מגוון אישים ורבנים, שישתפו מניסיונם את התובנות והכלים שרכשו לאורך שנים ארוכות.

הקורס מתחיל ביום רביעי י"ז שבט ה 23-1 . ההרשמה בעיצומה!