ניסן סלומינסקי פורש: ''סייעתי לכל עם ישראל''

יו"ר ועדת החוקה, חבר הכנסת ניסן סלומינסקי, הודיע הערב (חמישי) בישיבת מרכז הבית היהודי על פרישתו מהכנסת.

סלומינסקי בן ה-73 לא יתמודד על מקום ברשימת הבית היהודי לכנסת הקרובה.

נאומו המלא בכינוס מרכז המפלגה:

חבריי היקרים, לאחר לבטים, החלטתי שלא אתמודד - לא לראשות הרשימה ואף לא לרשימה עצמה. אבל, אני לא עוזב את הבית. אמשיך לפעול ולעזור, לחזק ולבנות את הבית היהודי כדי שיצליח בבחירות.

מדינת ישראל צריכה מפלגה כמו "הבית היהודי", גדולה וחזקה. הציונות הדתית צריכה "בית יהודי", גדול וחזק! כל חיי, מהילדות ועד היום, קשורים בקשר בל - ינתק לציונות הדתית ולמוסדותיה. לבניית ארץ ישראל, לחיזוק עם ישראל ולהאדרת תורת ישראל.

הסנדק בברית המילה שלי ומי שכנראה הטמיע בי את כל זאת היה הרב צבי יהודה קוק ולאחר מכן ביב"ע נחלים ואח"כ לימודי תורה ושירות צבאי במסגרת ישיבת ההסדר "כרם ביבנה".

את הישיבה סיימתי עם סמיכה לרבנות ובעיקר עם אהבה גדולה לתורה - שהיא אהבת חיי עד היום, אותה אני ממשיך בהעברת שיעורים בגמרא, רמב"ם ושיחות בנושאים שונים.

משם המשכתי ללמוד פיסיקה ומתמטיקה באוניברסיטת בר אילן. כולם מוסדות של הציונות הדתית!
לקראת סיום לימודיי לתואר השני באו אלי שלושת חבריי - הרב לוינגר זצ"ל, חנן פורת זצ"ל, וייבדל לחיים ארוכים גרשון שפט ואמרו לי: "אנחנו צריכים אותך להקים את גוש אמונים". לאחר שיחות רבות בסופן הייתי צריך לקבל החלטה ששינתה את מסלול חיי. הייתי פיסיקאי, יש שיגידו אפילו טוב, אבל כמוני היו הרבה ואילו אנשים שהיו מוכנים לרוץ על הגבעות ולהקים ישובים היו אז מעטים. לאחר התייעצות עם רעייתי ובהשפעת החינוך אותו קיבלתי לאהבת העם והארץ, עזבתי את מסלול חיי והקמנו את גוש אמונים. הייתי המזכ"ל הראשון, אחראי על הכספים ואיש המבצעים - והקמנו הרבה מאוד ישובים במאבקים ובמסירות ולבסוף הצלחנו.

שבועיים לפני ׳בחירות המהפך׳, מאי 1977, ולאחר הרבה שיחות עם ראש הממשלה דאז יצחק רבין וישראל גלילי (וכן 7 עליות ופינוים) קיבלנו אישור -ואלקנה עלתה על הקרקע. נבחרתי להיות ראש המועצה - תפקיד בו כיהנתי 21 שנה (5 מערכות בחירות). אלו היו שנים מרתקות של אשקוביות, בתי קבע, שכונות, מוסדות חינוך ותרבות, תעשיה וכו'.

ראשי "גוש אמונים" עזבו כל אחד להקים את ישובו, אך יחד, הקמנו את מועצת יש"ע שכינוסה הראשון היה באלקנה.

מאז הייתי חבר ההנהלה וקמב"צ של המועצה, האחראי למאות פעולות של הקמת והרחבת ישובים.
אך כידוע, גם טרגדיות יש בחיים. אשתי מרשה לבית הרב דולגין שליוותה אותי בכל הפעילות נפטרה לאחר חמש שנים של מאבק במחלת הסרטן והיא רק בת 35.

מיום כניסתי לכנסת בשנת 1997 תפיסתי הייתה, וכך גם כיום, שאנו מפלגת שטח. חייבים לחזור לשטח, לחזק את הפעילים ולהחזיר את הערבות והאחריות ההדדית.

מרכז המפלגה שימש מאז ומעולם הלב והמנוע של המפלגה והוא גם זה שבחר את הרשימה לכנסת (במרכז האחרון שבחר את הרשימה זכיתי באמונם של חבריי ונבחרתי במקום הראשון). מאז, עם הקמת ׳הבית היהודי׳, השיטה שונתה ל׳פריימריז׳ - ובו נבחר נפתלי ליו"ר המפלגה ולמרות הכל, נבחרתי שוב למקום הראשון בפריימריז.

רצוני היה לתרום באופן הפרלמנטרי המקסימלי ולהיות יו"ר ועדה מרכזית בכנסת. ואכן, שימשתי כיו"ר שתי הועדות החשובות ביותר בפרלמנט הישראלי.

כיו"ר ועדת הכספים - בתקופה זו ובקודמות לה, הצלחנו לסייע לעם ישראל כולו ובכלל זאת, לגופי וארגוני הציונות הדתית ולעולם התורה על כל זרמיו.

ב-4 השנים האחרונות כיו"ר ועדת החוקה, חוק ומשפט עשינו מהפכות אדירות:
בתחום החברתי - רפורמה גדולה לאנשים עם מוגבלויות, חוק חדלות פרעון, שיקום כלכלי ועוד..
בתחום הביטחוני - חוק המאבק בטרור, חוק העמותות, חוק ההדחה ועוד..
בתחום הלאומי - חוק הלאום, חוק ירושלים בירת ישראל ועוד..
בתחום ההתיישבות - חוק ההסדרה, חוק החטיבה להתישבות א׳, וכן בתחומים רבים נוספים.
ועדת החוקה היא שיאנית החקיקה בכנסת הנוכחית - חוקקנו 186 חוקים ו-173 צווים ותקנות.
כל העשייה והפעילות הענפה למען הכלל בכל השנים הללו, נבעה מהערכים והחינוך אותם קיבלתי מהציונות הדתית ומוסדותיה!
איך יתכן שמי שגדל והתחנך במוסדות אלו, ביום פקודה ילך למקום אחר?
בעיניי, זה כמו בעל מכולת שבכל השבוע קונים אצלו בהקפה, וכשמגיע יום התשלום הולכים ומשלמים במכולת השניה הנמצאת בקצה הרחוב ממול..

חבריי היקרים, לאחר לבטים, החלטתי שלא אתמודד - לא לראשות הרשימה ואף לא לרשימה עצמה. אבל, אני לא עוזב את הבית, אמשיך לפעול ולעזור לחזק ולבנות את הבית היהודי כדי שיצליח בבחירות, והוא גם בע"ה יצליח. וזאת, למרות תנאיי ההתחלה הקשים ביותר שעומדים לפנינו.

בהזדמנות זו, אני רוצה להודות לאשתי היקרה ארלט, לילדיי גאיילי, עמיאלה, נתנאל, בת-אל ואלעד ומשפחותיהם, שתמכו בי לאורך כל השנים.

ליועציי לאורך השנים, אנשי המפלגה ולכל מי שליווה, סייע ותמך בי לאורך כל הדרך. המדינה צריכה בית יהודי חזק! החברה צריכה בית יהודי חזק! בעזרתכם הפעילים המרכזיים נעשה זאת! עלה ונעלה!

whatsapp
הצטרפו לקבוצת הוואטצאפ של ערוץ 7