"הכדורגל הישראלי חולה"

אחרי שהתפטר מתפקידו, ראשי הספורט במדינה קוראים למשה זוארץ לחזור בו מהתפטרותו. השרה רגב: "רק שינו יכול לרפא את הכדורגל"

נרי וייס - ערוץ 7 , י"א בשבט תשע"ט

רגב
רגב
צילום: חזקי ברוך

שעות לאחר התפטרותו של יו"ר ההתאחדות לכדורגל, משה 'שינו' זוארץ, קוראת שרת התרבות והספורט מירי רגב לזוארץ לחזור בו מהתפטרותו.

כזכור, מוקדם יותר היום, במהלך ישיבת הנהלת ההתאחדות לכדורגל, הודיע היו"ר הטרי שמכהן בתפקיד היוקרתי שלושה חודשים בלבד, כי הוא מתפטר מתפקידו לאחר שבקשתו לבטל את השחקן הזר בליגות הנוער אפילו לא עלתה להצבעה בישיבת ההנהלה.

זוארץ טען כי אם לא נותנים לו לבצע את השינויים שלו לקידום השחקן הישראלי, המטרה לשמה הוא נכנס לתפקיד יו"ר ההתאחדות לכדורגל, אזי אין לו מה לעשות עוד בתפקידו. עוד הוסיף זוארץ כי הוא מסרב לחזור בו מהודעתו וכי זה סופי.

לפני זמן קצר, שוחחה שרת התרבות והספורט מירי רגב עם זוארץ וקראה לו לחזור בו מהתפטרותו. "שינו נבחר בקונצנזוס מלא בשל ההבנה שלו את עולם הכדורגל הישראלי ובשל העובדה כי כולם האמינו ומאמינים ביכולות שלו לתקן את הדרוש כדי שהכדורגל שלנו ישתפר משמעותית ויקצור הישגים", אמרה השרה רגב.

בשיחה איתה שטח זוארץ בפני השרה רגב את הקשיים בהם נתקל בניסיון להעלות את הכדורגל הישראלי על דרך המלך.

"שינו הביא איתו משב רוח מרענן ורצון עז להחזיר את הכדורגל שלנו לימיו הגדולים, אבל לצערי פוליטיקה זולה של בעלי עניין ותקיעת מקלות בגלגלים, הביאה את שינו להתפטר. הכדורגל הישראלי חולה וזקוק למישהו שירפא אותו - שינו הוא האיש לעשות זאת. זה מצער עוד יותר כיוון ששינו הגיע עם משנה מאוד סדורה לקידום הכדורגלן הכחול לבן - מה שכל כך נדרש להבראת הכדורגל הישראלי והפיכתו לאטרקטיבי בזירה המקומית ובזירה הבינלאומית", אמרה השרה רגב.

גם ארז כלפון, יו"ר מנהלת הליגות בכדורגל קרא לזוארץ לחזור בו מהתפטרותו החד-צדדית, כשאמר: "שינו הצטרף אליי בחודשים האחרונים לקידום הכדורגל הישראלי, ומיד מצאתי שותף אמיתי שיוביל איתנו את ביצוע הרפורמות שהחלטנו דוגמת: הקמת קבוצות בת, הורדת הזרים ושילוב יותר צעירים בליגה הלאומית, שינוי עתידי במבנה הליגות ועוד תוכניות רבות לשיפור הכדורגל הישראלי. הצטערתי לשמוע על החלטתו של שינו, ואעשה כל שביכולתי על מנת שיחזור בו מהתפטרותו כדי שנוכל יחד להמשיך ולקדם את הכדורגל הישראלי".

יענקל'ה שחר, הנשיא והבעלים של מכבי חיפה, אמר על התפטרותו של זוארץ כי "אנו מצטערים מאוד על עזיבתו של שינו. אנו לא מודעים לכל הפרטים והסיבות שגרמו לשינו להתפטר. שינו היה ראוי מאוד לתפקיד ומצער מאוד שלא ימשיך לכהן בו".

האם עכשיו יחזור בו זוארץ מהתפטרותו וביטול השחקן הזר בליגות הנוער יתקבל בכל זאת?

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il