יורוליג: ברצלונה נכנעה למכבי תל אביב

הצהובים השאירו אבק במשך שלושה רבעים, אבל נחלשו מאוד ברבע הרביעי ואיפשרו לקטלונים לרוץ. הניצחון בסוף נותר בתל אביב, 83-99.

ניצן קידר - ערוץ 7 , י"א בשבט תשע"ט

מכבי תל אביב שיחקה הערב (חמישי) במשך שלושה רבעים כמו קבוצה מצמרת היורוליג. הכל התחבר ועבד, המשחק הקבוצתי זרם והניב מהלכים מהנים שלא הותירו לאורחת מברצלונה סיכוי.אבל היה גם רבע רביעי והוא היה חלש במיוחד כולל מתן אפשרות לאורחים לרוץ 20-0. גם זה לא סיכן את הניצחון הגדול והמשמעותי על הקטלונים, 83-99.

הצהובים קודם כל יכולים להיות מרוצים. אם לפני כמה שבועות הם היו חותמים על ניצחון בנקודה בכל משחק, קבוצה שאכפת לה מאוכזבת גם כשהיא מנצחת בהפרש של 16 שהיה יכול להיות גבוה הרבה יותר.

את הצהרת הכוונות נתנו הצהובים ברבע השני. אחרי רבע צמוד יחסית שהסתיים ביתרון קל 20-23 לצהובים, נפתחו המבערים. ג'ון דיברתולומיאו ודיאנדרו קיין חברו לאלכס טיוס, יובל זוסמן ודיאנדרה קיין ותוך דקות רצו הצהובים 2-16 ופתחו פער דו ספרתי שהתקרב ל-20 הפרש.

המטווח בצהוב נמשך ודיברתולמיאו הוסיף עוד שלשה רגע לפני הירידה להפסקה, כמכבי תל אביב ביתרון 35-57.

ברבע השלישי האורחים הקטלוניים היו על סף התפרקות. ההפרש צמח ל-30 והתקרב כפסע מ-40. יתרון השיא של הצהובים היה 38 ובסוף הרבע השלישי הם הובילו 52-85.

ואז ברבע הרביעי הגיעה ההתפרקות. האורחים איפסו את היד, ירו שלשות ללא אבחנה ורצו ל-20 נקודות רצופות, ללא מענה מהצד התל אביבי.

הצהובים נתנו לחיצה אחרונה על הדוושה והותירו את האוהדים מרוצים ומקווים שגם בשבוע הבא, מול פנתנאייקוס, זה יסתיים בניצחון בהפרש דומה לצד הצהוב.

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il