"הטיל בא לכיווני": החייל שנפצע קשה - משחזר

מיכאל שובל שנפצע קשה מפגיעת טיל באוטובוס בעוטף עזה, חזר למחלקה לטיפול נמרץ וסיפר כיצד חילץ את עצמו רגע לפני שהאוטובוס בער.

ערוץ 7 , י"ב בשבט תשע"ט

חייל צה''ל מיכאל שובל שנפצע קשה מפגיעת טיל שנורה מרצועת עזה לעבר אוטובוס חיילים, חזר השבוע לבית החולים סורוקה כדי לשוחח עם הצוות הרפואי ולהודות על הטיפול המסור בו.

"הייתי ממש באזור הבטן של האוטובוס. לפי מה שראיתי בסרטון, הטיל בא לכיווני. מרוב האדרנלין, הדבר הכי כואב שהרגשתי זה הפצע באצבע", סיפר שובל לחדשות 13.

שובל חילץ את עצמו רגע לפני שהאוטובוס כולו בער והתפוצץ, והנחה את חבריו ליחידה כיצד לפעול: "פשוט גרמתי לעניינים לזוז יותר מהר כי ראיתי שזה נותן דרייב לחברים שלי. אם זה שרצו להפשיט אותי, אז עזרתי לו להוריד את נעלי החי"ר עם הרגליים שלי, והעברתי לו את היד כדי שיפתח לי את הווריד, כל השאלות ששאלו אותי, עניתי להם".

בעקבות התנהלות הכוחות בשטח, הוחלט לתת הערה פיקודית למספר מפקדים. שובל מעיד כי לפני שהגיעו למקום הוא שאל את המפקד שלו אם המקום בטוח. "הוא החזיר לי תשובה של הכול טוב, אנחנו שם כל שבוע. המקפ"צ זה הקצין, זה הבן אדם שכשאתה מסתכל עליו, אתה תופס ממנו. ברגע שהוא אמר שהכול יהיה טוב, אז אתה מאמין שהכול יהיה טוב".

שובל איבד עין אחת והדרך להחלמה עוד ארוכה. אמו סיפרה: "כל יום זה משהו אחר. אם זה קצת סיוטים בלילה, אם זה כאבי ראש או פתאום צפצופים באוזניים ואם זה כאבים של הרגליים. הרבה תופעות, הפגיעה היא רב מערכתית. היה לו נס, הוא נולד מחדש".

מדובר צה"ל נמסר: "האירוע התרחש בתחילת סבב לחימה בגבול רצועת עזה ובעקבותיו בוצע תחקיר מעמיק בכלל היחידות בצה"ל אשר הוצג לראש המטה הכללי. צה"ל ימשיך ללוות את הפצוע ואת משפחתו ויפעל ליישום הלקחים שעלו בתחקיר".