הפריצה והחקירה: "הכל נעשה כדין"

במשטרה לא מכחישים שחקירת אפי נוה נפתחה בעקבות חומרים שהועברו מגל"צ לאחר פריצה לטלפון הנייד שלו, "בית המשפט אישר העיון בחומר''.

ערוץ 7 , י"ב בשבט תשע"ט

עו"ד אפי נווה
עו"ד אפי נווה
צילום: יונתן סינדל, פלאש 90

במשטרה מגיבים הבוקר (שישי) לדיווח ולפיו החקירה נגד עו"ד אפי נוה נפתחה בעקבות מידע שהעבירה כתבת גל''צ לאחר פריצה למכשיר הטלפון הסלולרי של נוה.

''החקירה עוסקת אך ורק בבדיקת חשדות לעבירות פליליות עפ"י אותו מידע בקשר למינוי שופטים, ואיננה עוסקת בנושאים אחרים", אמרו במשטרה, ''בגלל רגישות החומר המשטרה והפרקליטות הגבילו עצמן בעיון בו.

''כל פעולות החקירה הרלוונטיות נעשו כדין, תוך איזון בין האינטרסים השונים הנוגעים לעניין. החקירה מתנהלת באישור הגורמים המוסמכים, עם ליווי של פרקליטות מחוז מרכז ופיקוח של פרקליט המדינה, ומחמת הזהירות גם עם בקרה של בית המשפט אשר נתבקש לאשר פעולות חקירה שונות והוא שאישר עיון בחומר רגיש תוך הטלת מגבלות שונות", הוסיפו.

עורך דינו של נוה, בעז בן צור, התראיין אמש לחדשות 12 וטען כי הטלפון הסלולרי של נוה ובו עיקר הראיות נגד מרשו - הגיע בעבירה.

"מדובר במכשיר טלפון שנגנב", אמר עו"ד בן צור. "אנחנו לא יודעים בידי מי. יש לנו השערות אבל את זה שהמשטרה תבדוק. המכשיר הועבר לידי כתבת גל"צ שהולכת למומחה שיפרוץ את מכשיר הטלפון ואת המידע מעבירים למשטרה. זה מעורר כמה שאלות מאוד נכבדות".

נוה החליט להגיש תלונה במשטרה נגד גניבת הפלאפון, פריצתו ופריצה למחשב. לדברי פרקליטו, העובדה שהפרקליטות אף העניקה לכתבת גל''צ חסינות מעוררת מספר שאלות. "השאלה הראשונה היא קבילות. מה דינה של חקירה שמתחילה בחומר שהתקבל בעבירה? האם החקירה הזאת מזדהמת מטבעה לנוכח העבירה?

"יש גם את ההיבט הציבורי. האם יהיה נכון לקחת טלפון פרטי של אדם עם כל ההודעות האישיות, שהכל מצוי בידי גורם עיתונאי או בידי המשטרה? האם הדבר הזה הוא מהלך תקין?", שאל עו"ד בן צור.

test770