השרה שקד לפעילים דרוזים: חוק הלאום לא ישונה

הפעילים הגיעו לביתה של שרת המשפטים בתל אביב ומחו נגד החוק - היא יצאה לעברם והבהירה להם: "חוק הלאום לא פוגע בשיוויון".

עוזי ברוך - ערוץ 7 , י"ב בשבט תשע"ט

שקד ואסעד
שקד ואסעד
צילום: דוברות

שרת המשפטים איילת שקד נפגשה הבוקר (שישי) עם אנשי מחאת הדרוזים בראשות תא''ל במיל' אמל אסעד וח"כ לשעבר שכיב שנאן ששכל את בנו בפיגוע טרור.

שקד הביעה הזדהות עם הכאב האמיתי שחשים בני העדה והבהירה כי חוק הלאום חיוני בייחוד נוכח המהפיכה השיפוטית של אהרון ברק לפני 25 שנה, ולפיכך החוק לא ישונה.

שקד ציינה כי בקדנציה האחרונה היא פעלה רבות למען שוויון אזרחי מלא לבני העדה, כולל מינוי שופטת דרוזית, מינוי קאדים לבית הדין השרעי הדרוזי וקידום תקציבים לעדה.

"בני העדה הדרוזית הם אחים ובשר מבשרה של מדינת ישראל. חוק הלאום אינו פוגע כהוא זה בשוויון בין היהודים לדרוזים בישראל. הוא אומר את המובן מאליו ומהווה כלי פרשני עבור בית המשפט שיאזן את הפרשנות הבעייתית שניתנה נוכח חוק יסוד כבוד האדם וחירות.

''ברור שתחושת בני העדה היא אמיתית ולא ניתן להתווכח איתה. בממשלה הבאה נצטרך למצוא את הדרך לתקן את התחושה, בלי שינוי חוק הלאום", הדגישה שרת המשפטים.

ח"כ סאלח סעד (מפלגת העבודה) קרא לשרה שקד להתפטר לאלתר מתפקידה, "השרה שקד אחראית לחקיקת חוק הלאום הגזעני והמתועב שהופך אותנו, הדרוזים והמיעוטים בישראל, לאזרחים סוג ב'. היא מסרבת לתקן חוק זה כפי שהודיעה הבוקר לחבריי הפעילים הדרוזים ומוכיחה עד כמה היא לא ראויה ולא שולטת במשרדה. רצוי שתתפטר לאלתר".

סעד הוסיף כי הוא ''בוש ונכלם מיחסה של השרה שקד לעדה הדרוזית ולמיעוטים בישראל''.