מצלמות גוף יוצמדו לשוטרים

המשטרה חנכה פרויקט חדש שבו 6,000 שוטרים יצוידו במצלמות גוף

ערוץ 7 , י"ד בשבט תשע"ט

מצלמות גוף יוצמדו לשוטרים-ערוץ 7
מצלמות גוף יוצמדו לשוטרים
צילום: משטרת ישראל

המשטרה חנכה היום (ראשון) פרויקט חדש שבמסגרתו יוצמדו בשלב הראשון מצלמות גוף ל-6,000 שוטרים.

המצלמות יהיו על כל שוטר סיור ותנועה, הן יופעלו מיד כשהוא כשנכנס למשמרת אבל לא יקליטו. ברגע ששוטר מגיע למפגש עם אזרח הוא לוחץ על כפתור ההפעלה והמצלמה מקליטה 30 שניות אחורה.

במקרה ושוטר לא יפעיל מצלמה, זה ייחשב מבחינתו לאירוע משמעתי. בסיום האירוע יכניס השוטר את המצלמה לתוך מתקן בניידת ויאכסן את הצילום עם שם ותיוג האירוע.

ההצטיידות וכניסת המצלמות לשימוש מבצעי של המשטרה במדורג בימים אלו, תתפרס ע״פ השנה הקרובה. בסיומה, תושלם הצטיידותם של כלל שוטרי הסיור, שוטרי התנועה, השיטור עירוני והשיטור רגלי במצלמות גוף אישיות - כמגיבים ראשוניים לקריאות האזרח ולמקרי פשיעה בכל רחבי הארץ. בשלב השני, מתוכננת גם הצטיידותם של מגזרים נוספים במשטרה, שפועלים פעמים רבות בצוותים גדולים יותר ומתעדים לעיתים קרובות יותר את פעילותם גם כיום.

מצלמת הגוף שנכנסה לשימוש במשטרה מסופקת ע״י חברת ״בינת תקשורת״ מתוצרת Getac, דגם Bwc02. משקל המצלמה 125 גרם, מימדיה: 7.5 ס״מ גובה, 5.1 ס״מ רוחב, 2.3 ס״מ עובי. פורמט הפלט mp4 והזיכרון הפנימי 64 GB. רזולוציית הצילום 960x720 (4:3) . אורך חיי הסוללה: 24 שעות בהמתנה, 12 שעות בהקלטה. המצלמה החדשה עמידה בפני מזג אויר קיצוני (חם וקר) השורר באזורנו, וכן בפני רעידות ונפילות מגובה.

הציוד הנלווה למצלמה כולל עמדת פריקה משוכללת שמסנתכרנת עם מערכות מ״י בכדי להצמיד סרטון לאירוע מבצעי ולאפשר צפייה של השוטר, ובמידת הצורך גם החוקר והתובע.