סדר ט"ו בשבט בבית הנשיא
סדר ט"ו בשבט בבית הנשיא צילום: מארק ניימן /לע"מ

נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין ורעייתו נחמה ערכו היום (ראשון) בבית הנשיא את סדר ט"ו בשבט המסורתי, בו הגישו להם נציגי החקלאים סלסלת פירות מטוב הארץ.

באירוע נשאו דברים נשיא המדינה ומנכ"ל ארגון מגדלי הפירות איציק כהן, ולקחו בו חלק נציגי משפחות שכולות נפגעות פעולות איבה וחברים בעמותות "אור למשפחות".

חבורת הזמר של העמותה עלו לבמה וביצעו את השיר "עוד לא תמו כל פלאייך", ריגשו את הקהל בביצוע מיוחד של "היום היום" וכששרו "בשנה הבאה" הצטרף גם הנשיא אל חבורת הזמר בשירה משותפת.

במרכז האולם הוצבו יצירות קרמיקה מהתערוכה "זרעי מורשת" של האמנית אורנה טמיר שסטוביץ', העוסקות ביחסי הגומלין שבין האדמה וגידוליה.

"ט"ו בשבט הוא חג הברית בין האדם לאדמה, ברית בין עם לארצו, ברית בינינו לבין הסביבה", אמר הנשיא והוסיף: "בסדר ט"ו בשבט הזה, מכבדים אותנו בנוכחותם חברים מארגון 'אור למשפחות' ששילמו מחיר כבד על הברית האיתנה בין העם שלנו ואדמתו. אתם עדות חיה ליכולת לצמוח, לחיות, להכות שורש, ואף להביא פרי גם אחרי הסופה הנוראה שכרתה ענף יקר ואהוב כל כך בחייכם".

הנשיא פנה לנציגי מועצת הפירות ואמר: "אני מאמין באמונה שלמה שהחקלאות הישראלית היא מעמודי התווך של מדינת ישראל. החקלאות אינה רק מקצוע או עבודה. החקלאות היא ערך, החקלאות היא כלכלה, החקלאות היא ביטחון, והכי חשוב החקלאות היא עצמאות למדינה".

מנכ"ל ארגון מגדלי הפירות, איציק כהן, אמר לנשיא, "למגדלי הפירות קשר ארוך שנים עם נשיאי ישראל, אך לנשיא רבלין ולרעיתו יש לנו קשר מיוחד. אדם שהיה לו קשר מיוחד לחקלאים והיה תמיד בצד שלנו. אני גאה להמשיך במסורת רבת השנים ולהציג בפני נשיא המדינה ובפני מדינת ישראל כולה את מיטב פרותיהם של חקלאי מדינת ישראל".