הפועל ת"א לא תקיים טקס לזכר השואה

אחרי שאמש ציינו במשחקי ליגת העל בכדורסל את יום השואה הבינלאומי הודיעו בהפועל ת"א שיסרבו לעשות כך במשחק הדרבי הערב

נרי וייס - ערוץ 7 , י"ד בשבט תשע"ט

חוששים מתגובתם, אוהדי הפועל ת"א
חוששים מתגובתם, אוהדי הפועל ת"א
צילום: עודד קרני, מנהלת הליגה

מחזור מספר 15 בליגת העל בכדורסל נפתח אמש עם שני משחקים, אשר בשניהם צויין יום הזיכרון הבינלאומי לשואה שיחול בעוד שבעה ימים - ב-27 בינואר.

המשחקים שנפתחו עם טקס מרגש בנוכחותם של ניצולי שואה, מתקיים ביוזמת מנהלת הליגה בכדורסל שהחליטה להצטרף לליגות הספורט הרבות ברחבי העולם המציינות יום זה כשבאנגליה ובברזיל לא מעט קבוצות עשו זאת גם כן.

מי שבחרה שלא לקיים טקס זה, היא לא אחרת מאשר הפועל ת"א שהודיעה למנהלת הליגה שלא תציין את יום השואה הבינלאומי במשחקה הערב (ראשון) מול מכבי ת"א, במשחק הדרבי השני של העונה במסגרת ליגת העל בכדורסל.

כזכור, רק לפני שבוע הועמדה קבוצת הכדורגל של המועדון האדום מת"א לדין בבית הדין של ההתאחדות לכדורגל לאחר שאוהדיה שרו שירים שביזו את זכרון השואה במשחק הדרבי התל אביבי, והיום מצטרפת גם קבוצת הכדורסל לסיפור סביב זכרון השואה.

בהפועל ת"א אמרו כי אין זה משהו נגד היום החשוב וכי כל ניסיון להציג את זה כאילו יש להם משהו נגד יום השואה והטקס הוא מכוער במיוחד, אלא שזו לא עושה טקסים במשחקי הדרבי.

"הפועל תל אביב לא סירבה לקיים את הטקס לזכר יום השואה הבינלאומי - והניסיון להציג את זה כך הוא מכוער במיוחד. ככלל, הפועל תל אביב לא עורכת טקסים משום סוג במהלך משחקי הדרבי ובכלל זה טקסים מטעם המועדון במשחקי דרבי".

עוד אמרו בהפועל, כי בשנה שעברה ערכו אלה הרצאה מיוחדת לשחקניהם בערב יום השואה הבינלאומי וגם השנה תציין יום זה, אך לא על ידי טקס של מנהלת הליגה בנוכחות ניצולי שואה.

"הצענו גם למנהלת הליגה לקיים את הטקס המדובר בכל משחק אחר ואנו נשמח להשתתף בכל פעילות אשר תתרום לזיכרון השואה, כפי שאנו נרתמים לאורך כל השנה למגוון פעילויות חברתיות בתחומים שונים", לשון ההודעה של הפועל ת"א.

במנהלת הליגה יש מי שאומרים כי האדומים מת"א חוששים לקיים את הטקס הערב בשל הרגישות של אוהדיהם בדרבי העירוני המבעבע גם כך.

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il