הרבנות תשלול את התואר "רב" ממוטי אלון

הרבנות הראשית החלה בהליך לשלילת התואר רב ממוטי אלון בעקבות הפרשה החדשה, וכן בגין ההרשעה במעשים מגונים בקטין בשנת 2013.

ערוץ 7 , י"ד בשבט תשע"ט

הרב אלון
הרב אלון
צילום: יואב ארי דודקביץ, פלאש 90

הרבנות הראשית לישראל החלה בהליך לשלילת התואר רב ממוטי אלון בעקבות הפרשה החדשה, וכן בגין ההרשעה במעשים מגונים בקטין בשנת 2013.

על פי הדיווח של עקיבא וייס ב"כאן 11", היועץ המשפטי של הרבנות שלח מכתב לרב אלון ובו כתב כי הוא מעניק לו שלושה שבועות להציג את עמדתו טרם התכנסות ועדת המשמעת של הרבנות הראשית.

"הרשעתך בעבר בשתי עבירות של מעשה מגונה תוך שימוש בכוח מהווה עילה, לכאורה, לשלילתן של תעודות הכשירות לרב עיר ולרב שכונה שניתנו לך בעבר", כתב לרב אלון היועץ המשפטי של הרבנות, הראל גולדברג.

בשבוע שעבר התנער הרב חיים דרוקמן מהגיבוי שהעניק בעבר לרב מוטי אלון. "אני חש בכאבך האמיתי של שתיקתי ביחס למידע החדש שהגיע לאחרונה על הרב מרדכי אלון", כתב הרב דרוקמן במכתב לפנייה שהגיעה אליו, "במיוחד הדגשת את צערך על הפגיעות בי, עד כדי האשמה שאני אחראי למה שקרה''.

''אודה על האמת, גם לי כואב כל מה שכתבו עלי, אבל לא זה הוא העיקר, כי אם האמת, והיא נר לרגלי. חשבתי שמבחינת האמת צריך לפעול ולאו דווקא לדבר''.

הרב דרוקמן סיפר כי ''מיד כשהמידע הגיע אלי ולאחר דיון משותף עם הרבנים נוספים, הנחיתי כי הרב אלון לא יוכל להעביר שיעורים או לקיים פעילות ציבורית אחרת לקהל הרחב, וכי אין לו לקיים מפגשים אישיים עם צעירים''.

"כמובן, מתוך חובתנו לציווי 'והיה מחניך קדוש', עלינו לפעול בכל דרך כדי לייצר סביבה מוגנת ומכבדת לכל אחד ואחת. כל אישה ואישה, צעיר או צעירה, שחשים שנעשים לידם מעשים לא ראויים, נקראים לפנות למבוגר או בעל תפקיד שיוכל לסייע להם, הכל כמתחייב לפי החוק ולפי התורה והמוסר.

''אם אני לכשעצמי יכול לסייע בידי מישהו שנפגע, אפשר כמובן לפנות אליי ואפעל כמיטב יכולתי'', סיים הרב דרוקמן את מכתבו.