הנעל החכמה שתעקוב אחריכם

העתיד כבר כאן? נייק הכריזה על השקת נעל חכמה חדשה, שתוכל להתאים את עצמה לרגל באופן אוטומטי ולהתחבר לאפליקציה.

מתנאל ראט , ט"ו בשבט תשע"ט

הנעל החכמה שתעקוב אחריכם-ערוץ 7
מעכשיו השרוכים כבר לא ייפתחו בריצה
צילום: iStock

לאחר שהסמארטפונים כבר הפכו לחלק בלתי נפרד מהגוף שלנו- הגיע הזמן לשלב אותם בביגוד באופן סופי.

חברת נייק משיקה נעל חכמה פורצת דרך היכולה להתאים את עצמה לרגל המשתמש ולהתחבר לאפליקציית החברה.

הנעל החדשה, Adapt BB מותאמת במיוחד לכדורסלנים, כמו שגם רמוז בשמה (הBB הוא קיצור לכדורסל-Basketball). מעצבי הנעל זרקו את השרוכים שלטענתם "מתאימים לשנת 3,500 לפני הספירה" והוסיפו מנגנון אוטומטי המתאים את הנעל לרגל. המשתמש יוכל להדק או להרפות את אחיזת הנעל באמצעות אפליקציה מיוחדת.

לטענת החברה, הם החליטו להתמקד קודם כל בשחקני כדורסל, מכיוון שלהם יש צורך מיוחד בנעליים מותאמות. במהלך משחק כדורסל סטנדרטי גודל כף הרגל של השחקן יכולה לגדול בעקבות לחץ פיזי ומאמץ, ולשחקנים אין זמן לשנות בכל פעם את הידוק הנעליים, כמו שעושה הנעל החכמה.

הנעל כוללת חיישנים שיוכלו לעקוב אחרי ביצועי המשתמש ולשנות את אחיזת הנעל לפי הצורך. השחקן יוכל להתאים מראש את רמת ההידוק שהוא רוצה בשעת ההפסקה בין הרבעים, או במהלך החימום שלפני המשחק. על מנת לגרום לנעל להיות אפילו יותר חדשנית, נייק לא הסתפקו במטען רגיל, והוסיפו לנעליים משטח הטענה אלחוטי שמאפשר להטעין את הנעל בקלות.

למרות שבינתיים נראה שהנעל יכולה בעיקר להתאים לשחקני כדורסל מקצועיים, נייק מבטיחה שהנעל תוכל להמשיך להתעדכן דרך האפליקציה. לפי הדיווחים, התכנון הוא להוסיף לנעל יכולת לעקוב אחר ביצועי השחקן ולעדכן אותו לגבי ההתקדמות שלו, כמו שעושות כיום אפליקציות כושר.

אבל נייק לא לבד. הביגוד החכם נראה כדבר הבא בשוק, כאשר לאחרונה גם סמסונג הודיעה שהיא מתכננת לשווק נעל חכמה, ואולי גם עוד פריטי ביגוד אלקטרוניים. אבל, למרות שהטכנולוגיה הופכת להיות אפשרית, בינתיים אין עדיין פיקוח מספיק על רמת הקרינה שעלולה להיות משהות ממושכת וצמודה למכשירים המחוברים לאינטרנט.

אז האם בעתיד לא נוכל להוריד את הנעליים בלי מטען צמוד? בינתיים נראה שהתשובה עתידה להיות חיובית, מוזמנים לצפות בסרטון ולהחליט בעצמכם.

רוצים עוד? כתבות חדשות כל יום בנוער ערוץ 7- המקום בשבילכם!