אפי נוה דורש: התנצלות ו-5 מיליון ש"ח

ראש לשכת עורכי הדין לשעבר שיגר לגל"צ ולהדס שטייף דרישה להתנצלות ותשלום פיצוי והבהיר כי במידה שדרישותיו לא ייענו הוא יתבע אותם.

ערוץ 7 , ט"ו בשבט תשע"ט

דורש פיצוי. אפי נוה
דורש פיצוי. אפי נוה
צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

ראש לשכת עורכי הדין לשעבר, עו"ד אפי נווה, מאיים לתבוע את כתבת הפלילים של גלי צה"ל ואת התחנה בגין החדירה שביצעה לטענתו לפרטיותו.

נווה דורש משטייף ומהתחנה להתנצל על המעשים, לפצות אותו בסכום של חמישה מיליון ש"ח ולהשיב לו את החומר שהוצא מהמכשיר הנייד שנפרץ. בפניה מבהיר נוה כי במידה שלא תיענה לדרישתו ישקול להגיש תביעה נגד התחנה ונגד שטייף.

אתמול (ראשון) הגיש נוה תלונה במשטרה בנוגע לגנבת הטלפון הנייד שהיה שייך לו. התלונה נוגעת הן לגנבת המכשיר, לטענתו, והן לפריצה ולשימוש שנעשה בתכנים שהיו במכשיר הסלולרי.

את התלונה הגיש בשם נוה סנגורו, עו"ד בעז בן צור, ובה נכתב כי המכשיר שנפרץ הוא "מכשיר טלפון נייד פרטי, המוגן בסיסמה, שאיננו אמור להימצא בידיו של איש זולת מר נוה. לאיש אין היתר או רשות לעשות בו שימוש כלשהו".

עוד נכתב בתלונה, "נטילת הכשיר, הפריצה אליו, קבלתו והחזקתו, העיון בו והדלפת החומרים המצויים בו - כל אלה מהווים עבירות פליליות ברורות המחייבות חקירת משטרה".

נזכיר כי המכשיר הגיע לידיה של כתבת הפלילים של גלי צה"ל הדס שטייף, וזו על פי הדיווחים פרצה בסיוע מומחים את המכשיר ונחשפה לתכנים שהיו בו.

לאחר מכן, כתוצאה מחשש שמעשיה הם בגדר עבירה פלילית, הגיעה שטייף, בתיווך הפרקליטות הצבאית המייצגת את גלי צה"ל, לסיכום עם הפרקליטות, לפיה תעביר את המכשיר לידי הפרקליטות בתמורה לחסינות מהעמדה לדין בנושא זה.

בעקבות העברת המכשיר פתחה המשטרה בחקירה נגד נוה ונגד שופטת ועורכת דין, בחשד למעורבות בפרשייה של מתן שוחד מיני תמורת מינוי שופטים.