מכבי ת"א למנהלת: אוהדי הפועל הגזימו

מנכ"ל הצהובים שלח מכתב ליו"ר מנהלת ליגת העל בעקבות הקריאות הקשות נגד שחקני ומאמני הקבוצה בדרבי.

ניצן קידר - ערוץ 7 , ט"ו בשבט תשע"ט

אוהדי הפועל תל אביב במהלך הדרבי
אוהדי הפועל תל אביב במהלך הדרבי
צילום: עודד קרני, מנהלת הליגה

מנכ”ל מכבי תל אביב בכדורסל, אלי דריקס, שלח היום (שני) מכתב רשמי ליו"ר מנהלת ליגת העל בכדורסל, שמואל פרנקל, ולמנכ”ל מנהלת הליגה, עדלי מרקוס, בו התלונן על האלימות המילולית שהופנתה כלפי הקבוצה מצד אוהדי הפועל תל אביב במהלך משחק הדרבי.

נזכיר כי אוהדי הפועל תל אביב היפנו קריאות קשות כלפי הצהובים כולל התנכלות אישית לרגב פנאן, בנו של מוני פנאן ז"ל, במשחק הדרבי אמש.

“אני פונה אליכם קברניטי הכדורסל בישראל ושואל עד מתי? האם לא הגיעו כבר מים עד נפש ובכל פעם שמתקיים דרבי במגרש הביתי של הפועל נגיע לרמת ההשפלה הנמוכה ביותר שניתן לעלות על הדעת? בכל המגרשים נערכה הנצחה ליום השואה הבין לאומי ובהפועל ת”א סירבו. מדוע?", תוהה דריקס במכתבו.

הוא מוסיף, "לצערנו זכינו לקריאות ‘שתהיה שואה למכבי’ וכל זאת בלי שחלפו יומיים מאז שבית הדין המשמעתי של ההתאחדות לכדורגל נתן את הכרעת דינו ושלח את אוהדי הפועל ת”א למוזיאון יד ושם בירושלים. איך ניתן להסביר קריאות לעבר רגב פנאן כמו ‘אבא מת’ או לאיומים ברשת החברתית שאני מתבייש להעלותם על הכתב?”.

“מדוע בן אדם שמגיע לעבודתו צריך לספוג קללות ויריקות פעם אחר פעם? האם זה נראה הגיוני למישהו? האם לא שבענו מקריאות ‘שמון מזרחי תתאבד כבר’? הגיע הזמן וטובה שעה אחת קודם למגר את אחת ולתמיד את התופעות הבזויות הללו, ידוע לכל כי סופה של אלימות מילולית ואיומים להגיע לאלימות פיזית. מבקשים פתרון כדי להימנע ממצב בו נצטרך לעזוב משחק באמצע או אפילו להימנע מהגעה לאולם הדרייב אין”, מסכם דריקס את מכתבו.

ממנהלת הליגה נמסר כי "מנהלת הליגה קיבלה מכתב ממנכ"ל מכבי תל אביב אלי דריקס, מכתב שאף יצא לתקשורת. אנו רואים בחומרה את עניין ההתבטאויות הגזעניות ואת הקריאות לעבר מאמן הכושר רגב פנאן ויושב ראש מכבי ת"א שמעון מזרחי".

"חבל שמשטרת ישראל שהגיעה למשחק בכוחות מתוגברים לא פעלה בנושא באופן מיידי באולם.
הבנו שרגב פנאן פנה למשטרה ואנו מצפים מהמשטרה למצות את הדין בהקדם", הוסיפו במנהל.

עוד אמרו, "אנו מגנים את שירי השואה והקללות שמקומם לא במגרשי הכדורסל ומקוים שבית הדין של האיגוד, כאחראי על המשמעת בליגה, יטפל בנושא ביעילות".

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il