גשר יהודית
גשר יהודית צילום: חן אדריכלים

פרקליטות המדינה הודיעה היום (שלישי) לבית המשפט העליון כי העבודות להקמת גשר יהודית יימשכו החל מסוף השבוע הקרוב, בשישה סופי שבוע, כמו בתכנון המקורי.

ראש עיריית תל אביב-יפו רון חולדאי מסר, "כפי שחזרתי ואמרתי- גשר יהודית קום יקום. שר התחבורה נאלץ לרדת מהעץ, לחזור בו ולהורות על המשך העבודות. חבל שפרויקט כה חשוב לציבור עוכב בגלל סיבות פוליטיות".

הקמת גשר יהודית-ביצרון הינה חלק ממדיניות עיריית תל אביב-יפו לחיזוק המארג העירוני בין חלקי העיר השונים ועידוד הליכה ברגל והשימוש באופניים ככלי רכיבה יום-יומי.

הגשר, המתוכנן עבור הולכי רגל ורוכבי אופניים (ללא תחבורה ממונעת), יחבר את מזרח העיר למערבה, יעודד תחבורה ירוקה ובטוחה ברגל ובאופניים, יאפשר לתושבי רמת גן וגבעתיים להגיע ללא רכב למרכז תל אביב, ויסייע להפחתת מס' כלי הרכב בתוך גוש דן - לרווחת כלל תושבי המטרופולין.

מארגון ליב"ה נמסר בתגובה: "לאורך כל הדורות מסרו יהודים את נפשם על שמירת השבת ולא חלמו שדווקא במדינת ישראל, המדינה היהודית, השבת תירמס ברגל גסה בגלל שיקולים של כסף ונוחות. לא יכול להיות שקומץ מנותק יחליט למחוק את השבת הציבורית של המדינה ושל העם כולו. לא חזרנו לארץ והקמנו מדינה כדי למחוק את הצביון המיוחד שלנו. במדינה יהודית צריכים לעשות כל מה שצריך כדי שישמר הצביון, שתישמר השבת במרחב הציבורי".