השגריר דנון: "איראן מנסה להקים חזית צבאית ביו"ש"

שגריר ישראל באו"ם הציג בפני מועצת הביטחון את רשת הטרור שטווה איראן במזרח התיכון ופרסם את התקציב שמקדיש הממשל בטהרן לטרור באזור.

ניצן קידר - ערוץ 7 , ט"ז בשבט תשע"ט

השגריר דנון: "איראן מנסה להקים חזית צבאית ביו"ש"-ערוץ 7
מפת מימון הטרור של איראן, שהציג השגריר דנון
צילום: המשלחת הישראלית לאו"ם

מועצת הביטחון של האו"ם קיימה היום (שלישי) דיון מיוחד על המצב במזרח התיכון והתמקדה בפעולותיה של ישראל באזור.

שגריר ישראל לאו״ם, דני דנון, חשף בפני חברות המועצה כי איראן מנסה לפעול נגד ישראל מתוך שטחי יהודה ושומרון ופרסם את תקציבה השנתי המוקדש להפעלת רשת טרור במזרח התיכון.

הוא התייחס לטיל האיראני שנורה מסוריה לעבר רמת הגולן השבוע והצהיר "איראן מנצלת את המשטר הסורי לביצוע פעולות צבאיות נגד ישראל".

"אנחנו נגיב בכוח ונסיר כל איום על תושבינו", הוסיף דנון.

הוא סיפר על כמות הכספים האדירה שמשקיעה איראן בניסיונותיה לפגוע בישראל. "האובססיה האיראנית לישראל לא רק גלויה אלא גם מאוד יקרה. שבעה מיליארד דולר בשנה מנותבים לניסיונות בלתי פוסקים להשמדת ישראל. תעקבו אחרי שביל הכסף המדמם היוצא מטהרן ותגיעו למנהרות הטרור בלבנון ובעזה, למשלוחי הנשק בסוריה ועכשיו גם לתוך יהודה ושומרון״ אמר השגריר לחברות המועצה".

דנון פירט על התוכנית האיראנית להקים חזית צבאית ביהודה ושומרון. "באמצעות סאלח אל עארורי, סגן ראש הלשכה המדינית של חמאס, וסעיד איזדי, ראש ענף פלסטינים באל-קודס, מנסה איראן להפוך את איו״ש לחזית צבאית רביעית נגד ישראל".

"שתיקת העולם מאפשרת לאיראן להמשיך בתחבולות ובתוקפנות שמערערות את היציבות במזרח התיכון", דברי השגריר.

הוא קרא למועצת הביטחון להכיר בחמאס ובחיזבאללה כארגוני טרור ולהטיל עליהם סנקציות והוסיף כי "החלשת הארגונים היא צעד ראשון בפגיעה במרכז הטרור העולמי היושב בטהרן".