מענק למפעל המייצר מזון ללא גלוטן

פורסם 'קול קורא' לחידוש המענקים למפעלים המייצרים מזון ללא גלוטן במטרה לעודד את התחרות בשוק ולהוזיל את המחירים.

חיים לב , ט"ז בשבט תשע"ט

צעד ראשון. ח"כ יעקב אשר
צעד ראשון. ח"כ יעקב אשר
Photo by Noam Revkin Fenton/Flash90

משרד הכלכלה והתעשיה פרסם 'קול קורא' לחידוש המענקים למפעלים המייצרים מזון ללא גלוטן במטרה לעודד את התחרות בשוק ולהוזיל את המחירים.

ה'קול קורא' פורסם בעקבות פעילותם של חה"כ יעקב אשר ומירב בן ארי ראשי שדולת הצליאק.

כזכור, חברי הכנסת יעקב אשר ומירב בן ארי הקימו בכנסת את השדולה למען חולי הצליאק בכדי להביא להגברת המודעות הציבורית לנושא ולקידום פתרונות שיקלו על חולי הצליאק את ההתמודדות עם הרגישות לגלוטן.

במהלך דיון רחב שהתקיים לפני חדשיים בהשתתפות סגן שר הבריאות ח"כ יעקב ליצמן ובכירי משרדו יחד עם נציגי ארגוני הסיוע לחולי הצליאק ובעלי מפעלים, הועלו מספר הצעות על מנת להוזיל את מחירי המזון ללא גלוטן ולהביא פתרון אמיתי עבור הציבור שאינו צורך מוצרי מזון המכילים גלוטן.

בעבר ניתנו מענקי סיוע למפעלים המייצרים מזון ללא גלוטן אך הם הופסקו בשנתיים האחרונות,
חה"כ אשר ובן ארי דרשו במעמד הקמת השדולה להחזיר את מענקי הסיוע הממשלתיים כדי לעודד את התחרות ולהגדיל את מגוון המוצרים המיוצרים ללא גלוטן לרווחתם של חולי הצליאק ולהקל מעליהם את ההתמודדות.

ח"כ יעקב אשר בירך על פרסום ה'קול קורא' וחידוש המענקים לעידוד התחרות שיביא להוזלת המחירים והודה לשר הכלכלה אלי כהן על הירתמותו למענם של חולי הצליאק בישראל וההכרה החשובה בצרכיהם.

עוד הוסיף כי מדובר בצעד ראשון מבין שורת הצעדים הנדרשים בדאגה לזכויות הציבור שנמנע מלצרוך גלוטן והקלה על אורח חייו.

אשר אף הודה לח"כ מירב בן ארי על יוזמתה ועמידתה בראשות השדולה ועל פעילותה הרבה מול משרד האוצר והגורמים המקצועיים לרווחת חולי הצליאק בהשגת תקציבים והעלאת המודעות הציבורית לנושא.