בני ברק
בני ברקצילום: פלאש 90

שדולת הנשים בישראל ופרופ׳ קרין נהון עתרו הבוקר (ד׳) לוועדת הבחירות המרכזית נגד הדרת תמונות של פוליטיקאיות משלטי החוצות שמוצבים בבני ברק בתקופת מערכת הבחירות לכנסת.

השדולה ופרופ׳ נהון מבקשות מוועדת הבחירות לקבוע כי לעיריית בני ברק ״אין סמכות לשמש כצנזורית על תכני פרסום בשלטי חוצות, בכלל ובקשר לתעמולת בחירות בפרט״.

כמו כן, מבקשות העותרות כי ועדת הבחירות המרכזית תוציא צו המופנה לעירייה ולחברת השילוט ״המורה להן שלא לאסור או להגביל, בכל צורה או דרך, פרסום של תעמולת בחירות מהטעם שמופיעה בה דמות או תמונה של אישה, באופן כללי, ומתמודדת באופן פרטני״. את העתירה הגישו בשם השדולה ובשם פרופ׳ נהון עורכי הדין חגי קלעי, מרים זלקינד וגלי זינגר.

מיכל גרא מרגליות, מנכ״לית שדולת הנשים בישראל, אמרה כי ״מקרה העלמתן של הפוליטיקאיות משלטי החוצות בבני ברק הוא לא סיפור קטן או שולי. מחיקה של נשים ממרחבים ציבוריים נועדה למחוק את דמותן, קולן והשפעתן של נשים ככלל. מחיקה של ראשות מפלגה היא פגיעה ביסוד הבחירות ההוגנות. החוק במדינת ישראל בנושא ברור לגמרי - הוא אוסר לחלוטין על פרקטיקה של הדרת נשים והעלמתן מהמרחב הציבורי. אני בטוחה שוועדת הבחירות המרכזית תעשה את עבודתה נאמנה בעניין ומהר ככל שניתן״.

פרופ׳ קרין נהון סיפרה ״כשנסעתי השבוע בכביש גהה, ובצומת הסואן שסמוך לקניון איילון - שבשניהם עוברים עשרות אלפי אנשים ביום, ראיתי רק תמונות של גברים, ומיד תהיתי מה זה עושה לרבבות האנשים והנשים שנחשפו גם הם לתופעה. האם אנחנו צריכים להסכים לכך שדין אישה אינו כדין גבר? האם אישה ששואפת להתמודד בפוליטיקה, תיאלץ לקחת בחשבון שנקודת הפתיחה שלה נחותה לעומת זו של מתמודדים־גברים? העתירה הזו היא התשובה לשאלות הללו״.