תחנת דלק
תחנת דלק istock

הרב עמיחי אליהו שיתף בפייסבוק סיפור ששמע מחבר, שבשמו לא נקב.

"הערב – חבר יקר עבר בתחנת דלק. בתחנה עמדו גבר ואשה ובקשו את עזרתו, כשהם מספרים לו שהם נתקעו בלי דלק ובלי כסף לשלם עבור הדלק.

"חברי הציע להם מיד את עזרתו שהוא מבקש מהם לקרב את הרכב למשאבה על מנת שהוא יוכל למלא להם מעט את מיכל הדלק בסכום שאיתו לדבריהם הם יכלו להגיע לביתם.

"אלא שהם סרבו להצעתו, כשהם מסבירים לו הסבר דחוק שלא היה מניח דעתו של תינוק, ומבקשים שוב שהוא ייתן להם כסף מזומן רק להתרעננות או משהו דומה.

"הוא סירב תוך שהוא משדל אותם להפסיק לרמות אנשים.

"בעודו ממתין לתורו באלונית, וכשהוא משתף את המוכר בתרמית שהוא עבר לפני רגע – הוא מביט שוב לתחנה ושם עומדים הזוג הנהדר כשהם ממשיכים בשלהם ומצליחים להעלות נוסע אחד ברשתם .

"בכעסו עליהם הוא הוציא את הטלפון להתחיל לצלם.

"מה שקרה בהמשך הדהים אותו. האשה זיהתה מה הוא עושה, התקרבה אליו וכשהייתה מספיק קרובה על מנת לייצר תחושה של קרבה מסויימת, היא התחילה לצעוק "סוטה! אנס! הוא נגע בי ב____, תתפסו אותו... תזמינו משטרה... דתי מסריח..." וכד'.

"אתם כמובן יכולים לדמיין לבד מה קרה שם (אולי גם בצדק)". לדבריו, יחס המשטרה אל האישה, גם כשהתברר השקר שלה, היה מקל.

מסקנתו של הרב אליהו:

"פגיעה מינית והטרדה מינית תודה לה' נמצאות על סדר היום הציבורי, אולי לא מספיק, אבל התנועה הציבורית עשתה בעבר ועושה בהווה צעדים משמעותיים בכיוון הנכון...

"מאידך מה שעשתה אותה בחורה – לא פחות חמור. תלונת שווא היא לא פחות חמורה! ולבד מהפגיעה הגדולה כלפי 'נאשם השווא' באונס הציבורי והביוש שהוא עבר במקרה הזה, תלונת השווא פוגעת באופן ישיר באמינות של תלונות אמת".

לדבריו, "צריכה לקום דרישה ציבורית להרתעה משמעותית במקרים מובהקים כגון זה".