הצגה
הצגהצילום: ISROCK

רשם העמותות הודיע לתיאטרון אלמידאן בחיפה כי תיק העמותה הועבר ליחידת האכיפה והבקרה של משרד המשפטים שתשקול הגשת בקשה לפירוק העמותה. כך דווח באתר ''כלבו חיפה והצפון''.

מדובר בתיאטרון שהעלה את ההצגה השנויה במחלוקת "הזמן המקביל" על בסיס כתביו של המחבל וליד דקה, רוצחו של החייל משה תמם הי"ד.

על פי הפרסום במקומון החיפאי, במכתב שנשלח אתמול לתיאטרון כתבה אסתר שרעבי מרשות התאגידים כי בעקבות בדיקה של רשם העמותות באשר לטענות להתנהלות לא תקינה ומנוגדת להוראות חוק העמותות בתיאטרון אל מידאן הוחלט כי נמצאו בעמותה ליקויים שמהווים עילות לפירוק.

"נמצאו בעמותה ליקויים המהווים עילות פירוק על פי חוק. העמותה אינה פועלת לקידום מטרותיה הרשומות, ולמעשה אינה פעילה כלל. העמותה לא הגיבה לחלק ממכתבי הרשם ולא התייחסה לשאלות כפי שנדרשה, באופן המחזק את המסקנה כי העמותה אכן אינה פעילה, וכן קיים חשש להתנהלות בלתי תקינה בהיבטים שלא ניתנו לגביהם הסברים. לפיכך, תיק העמותה מועבר ליחידת אכיפה ובקרה במשרדנו אשר ישקלו הגשת בקשה לפירוק העמותה. כמו כן יובהר כי בשלב זה לא יינתן לעמותה אישור ניהול תקין לשנת 2019".

דודו מגן, פעיל מפלגת העבודה בחיפה, אומר לערוץ 7 כי המאבק שהובילה משפחת תמם כנגד התיאטרון מגיע לסיום, "תאטרון אלמידאן קיבע את עצמו כמוסד תעמולתי פשיסטי פלשתיני שנהנה עד היום מכספי משלם המיסים בחיפה. התיאטרון היה בעין הסערה ב-2011 כשהתקיימו בו ערבי תמיכה בבשאר אסד.

''ההצגה 'הזמן המקביל' היתה הקש ששבר את גב הגמל. מי שניהל את המאבק באופן סיזיפי הייתה משפחת תמם באמצעות אורטל תמם שהגישה בג"צים והסתובבה בכל משרדי הממשלה. אנחנו מקווים שעיריית חיפה וראשת העיר החדשה יתנו מקום לתיאטרון רפרטואר ערבי אמיתי לטובת התושבים הערבים ולא תיאטרון תעמולתי".

לדבריו המאבק איחד את כל הכוחות בחיפה, "אם תעשה סקר תראה שתשעים אחוז מתושבי חיפה תמכו במאבק הזה וגם במאבק במינויו של זעתרה לסגן ראש העיר. חיפה היא עיר של שמאל ושמאל מרכז אבל כאן היה קונצזוס. לפעמים בשם הדו קיום צומחים עשבים שוטים כמו שקרה בחיפה. ההצגה 'הזמן המקביל' עברה מתחת הרדאר ואפילו מפעל הפיס תמך בהצגה כאשר כולה תעמולה פאשיסטית. אם המאבק הזה לא היה מצליח היינו מממשיכים לקבל את הזוועה הזאת על הבמות בחיפה".

שי גליק מנכ"ל בצלמו שחשף את קיום ההצגה 'הזמן המקביל' מסר "אחרי שנים של מאבק הצדק מנצח. אני בטוח שכעת יקום בחיפה תיאטרון ערבי ציוני חזק. שמעודד שלום ודו קיום".