גשר יהודית
גשר יהודית צילום: חן אדריכלים

חיים גורן חבר מועצת העיר תל אביב מטעם סיעת "מאמינים", אומר לערוץ 7 כי העבודות על הקמת גשר יהודית בתל אביב שיחלו בשבת זו הן תוצאה של "ממשלה מבולבלת שלא הציגה חלופות למניעת חילול השבת", כלשונו.

לדבריו ראש העיר חולדאי טוען בצדק שהעבודות על הגשר צריכות להסתיים. "זו לא בעיה עירונית, אלא סוגיה ממשלתית. מי שמבצע את העבודות זו חברת נתיבי איילון שהיא חברה ממשלתית של משרד התחבורה. העירייה נדרשה לעניין הזה, רק בגלל שהעיכוב בעבודות מייצר המון בלאגן בתכניות נוספות שהעירייה מקדמת".

"אני דיברתי על זה עם ראש העיר שאמר במפורש שאם המדינה הייתה מביאה חלופה של עבודות שלא מתקיימות במהלך השבת הוא היה מקבל את זה. הוא לא דרש שזה יהיה ספציפית בשבת אלא אמר שיש פה עבודות שצריכות להתבצע וזה מעכב עוד הרבה פרויקטים אחרים. הכלים כבר נמצאים במקום והקבלן רוצה להתחיל לעבוד. לדעתי מדובר במשחקים פוליטיים".

להערכתו של גורן הפעם אין כוונה לייצר משבר פוליטי על רקע חילול השבת הצפוי. "אני חושב שאין לחרדים דרך לעשות משבר כי אין כנסת ואין ממשלה".

גורן קורא לממשלה בפעם הבאה להביא פתרונות לעבודות חיוניות בלי לגרום לחילול שבת. "יש פה בעצם סוגיה תפעולית אמיתית. אני באופן כללי חושב שצריך לייצר חשיבה איך עושים עבודות שהן נדרשות והן חשובות שלא בסופי שבוע".