אייכלר: יהדות תפוצות? רק יהדות חרדית

ח"כ אייכלר טוען כי היהדות החרדית היא היחידה שיכולה לענות להגדרה של 'יהודי התפוצות'.

בן שאול , י"ז בשבט תשע"ט

ישראל אייכלר
ישראל אייכלר
צילום: הלל מאיר/TPS

סגן יו"ר הכנסת ח"כ ישראל אייכלר נפגש היום (רביעי) עם ראשי אגודת ישראל ו'עם אחד' בירושלים במסגרת 'ירחי כלה' השנתי.

במהלך הפגישה עם רבני וראשי אגודת ישראל באמריקה העלה ח"כ אייכלר הצעות לגיבוש אסטרטגיה במלחמה מול מה שכינה 'השקר הרפורמי' המתיימר לייצג את 'יהדות התפוצות', באמצעות קרנות הכסף של ארגוני המתבוללים.

אייכלר אמר כי "יהדות התפוצות הקשורה לארץ ישראל היא היהדות החרדית בארה"ב ובאירופה. ארגוני השמאל הרפורמי חוללו התבוללות איומה בין האומות וגורמים ל"התנתקות" המונית מן העם היהודי וארץ ישראל. היא קוראת לעצמה "יהדות התפוצות", כשלמעשה אין בינה ובין היהדות ולא כלום. אדרבה, הם עומדים בראש המלחמה לעקירת היהדות באמצעות שלטון הבג"צ והתקשורת המשוחדים".

האורחים הציגו מצגת על תרומת היהדות החרדית בארה"ב לכלכלה הישראלית. זאת, לדבריהם, כתשובה "לשקר הרפורמי" שהם תורמים לישראל, כלשונם.

"רוב התיירים היהודיים הם דתיים ורובם באים ארצה בקביעות ואף מתיישבים בה בקביעות. זאת בשעה שרוב הרפורמים כמעט ואינם דורכים בארץ הקודש לאור כל ימי חייהם. חלקם אף כופרים בכלל בזכות קיומה ותומכים בארגוני החרם נגד ישראל", אמרו.

כמו כן נדונה הפעילות של ארגון 'עם אחד' להעמקת הקשר ההסברתי של מאבקי החרדים בישראל ובארה"ב, להבטחת המשך קיומו של עם ישראל. איך להציג ולנסח בתקשורת הזרה, את ההשקפה הנכונה והברורה כמסורת ישראל. זאת מלבד פגישות הדדיות עם גורמי שלטון ומעצבי דעת קהל, להכרת "יהדות התפוצות" האמיתית הקשורה לארץ ישראל,

בפגישה השתתפו בין היתר הרב חיים דוד צוויבל סגן נשיא אגו"י בארה"ב, הרב שמואל לבאוויטש יו"ר 'עם אחד" ורבני אגודת ישראל באמריקה.