המשטרה: מתסיסים ומלבים את האוירה

במשטרה טוענים שסרטונים אודות האירוע בבת ים בו נורה צעיר המעורער בנפשו, חוטאים למציאות. הוריו זועמים: "הממשלה לא עומדת לצידנו"

ערוץ 7 , י"ז בשבט תשע"ט

המשטרה: מתסיסים ומלבים את האוירה-ערוץ 7
יהודה ביאדגה
צילום: באדיבות המשפחה

במשטרה טוענים כי יש ניסיון לפרסם מידע שגוי באשר לאירוע בו נורה יהודה ביאדגה ז"ל על ידי שוטר שטען כי סיכן את חייו ביום שישי שעבר.

"בימים האחרונים מופצים ברשת פרסומים אשר מתסיסים ומלבים את האוירה ובכך מייצרים דיסאינפורמציה אודות האירוע שהתרחש בבת-ים. הפעם מדובר בסרטון שנועד אף הוא להלהיט את השיח הציבורי תוך עריכה בוטה של הסרטון. הוכחה לכך ניתן לראות בסרטון מקביל שצולם על ידי עובר אורח והופץ ברשת, ובו תיעוד מקרוב של אותם השניות".

"בעת הזו, ראוי לגלות אחריות ציבורית ולהימנע מפרסום והעברת מידע או הכפשות שחוטאים לאמת ומעוותים את המציאות. כמקובל בכל מקרה של ירי על ידי שוטר, נפתחה בנושא בדיקה במח״ש ואין זה ראוי להסיק מסקנות שיש בהן כדי להטעות את הציבור ביחס לאירוע זה טרם השלמת הבדיקה על ידי הגוף המוסמך לכך", נמסר מטעם המשטרה.

הוריו של ביאדגה זועמים על האירוע. "לקחו את החיים של בני והשוטר חוזר לעבודה? מדהים, פשוט מדהים. זה באמת מדהים אותי איך לא מעמידים אותו לדין", אמרה אמו בראיון לחדשות 2.

אביו הוסיף כי "זאת לא תהיה טעות לומר שהממשלה לא עומדת לצדנו, הרי איך ייתכן שבני נורה למוות לאור יום כאילו שהוא איזה חיה ואף אחד לא מעמיד את השוטר לדין? אפילו לא מרחיקים את השוטר מהמשטרה עד סוף החקירה. איך זה יכול להיות? התייחסו לבני כאילו הוא כלב. אפילו על הכלבים שומרים; חיי הכלבים שלהם שווים יותר מחייו של הבן שלי. הוא התגייס לשרת את המדינה - והוא אכן שירת. במהלך השירות הוא חלה וחזר הביתה, לכן אני יכול לומר שהממשלה לא עומדת לצדנו".

בני משפחתו של ביאדגה מאיימים לקיים הפגנה גדולה, לאחר סיום השבעה עליו.