אלי ישי: "ש"ס מתרסקת"

השר לשעבר מנסה לרקום מסגרת פוליטית שתאפשר לו לחזור לכנסת. "כשייבחר מנהיג בבית היהודי, אני מניח שזה יתקדם".

ערוץ 7 , י"ח בשבט תשע"ט

אלי ישי
אלי ישי
צילום: קובי ריכטר/TPS

השר לשעבר אלי ישי שרוצה לחזור לכנסת, מנהל מגעים עם אנשי האיחוד הלאומי והבית היהודי בתקווה לחבור אליהם לקראת הבחירות לכנסת ה-21.

בראיון ליהודה שלזינגר ב''ישראל היום'' אמר ישי כי "הדבר הכי חשוב עכשיו זה לפעול לאחד כוחות בגוש הימין, על מנת שלא יאבדו קולות בגלל אחוז החסימה.

"צריך לעשות חיבור ואיחוד בין הבית היהודי, האיחוד הלאומי ויחד (המפלגה שלו). יש דיבורים, ואני מאמין שיש סיכוי טוב שזה יקרה. כולם מדברים עם כולם. כשייבחר מנהיג בבית היהודי, אני מניח שזה יתקדם", מוסיף ישי.

השר לשעבר יוצא במתקפה נגד יו"ר ש"ס, אריה דרעי. "ש"ס מתרסקת בראשותו. יש יריבות פוליטית אבל אין לי שנאה. אני שם את האגו בצד, אנחנו נמצאים במצב שבו יש ספק אם ש"ס עוברת את אחוז החסימה. אני רוצה להציל את ש"ס, יש סכנה שהיא לא תעבור את אחוז החסימה.

''אמרתי, נרוץ ביחד וכך נציל את ש"ס, אפשר לרוץ במתכונת כמו של יהדות התורה, שתי מפלגות, אגודת ישראל ודגל התורה שמחלקות ביניהן את המקומות לפי הכוח שלהן, ורצות תחת רשימה אחת - אבל זה ירד מהפרק, דרעי מתנגד התנגדות מוחצת".

על בני גנץ אמר ישי כי "לא הגנרלים מצליחים בפוליטיקה, ימים יגידו". על בנט הוא טוען כי "היתה טעות לעזוב את הבית היהודי. הוא יכול להיות ראש ממשלה, אבל ממפלגה עצמאית אין לזה הרבה סיכוי".

מטעם תנועת ש"ס נמסר בתגובה: "מדובר באיש נואש ומתוסכל, שמחזר על פתחי מפלגות שונות ומתחנן שייתנו לו מקום בכנסת. ליבנו עליו".