כיפת ברזל
כיפת ברזלצילום: פלאש 90

סוללה של מערכת ההגנה מפני טילים "כיפת ברזל" נפרסה אמש (רביעי) באזור גוש דן, על רקע המתיחות הביטחונית בגבול הסורי ובגבול עם רצועת עזה.

עם זאת, אתמול העריך ראש המטה לביטחון לאומי וראש חטיבת המחקר באמ"ן לשעבר, אלוף (מיל') יעקב עמידרור, כי סוריה לא תממש את איומיה להפציץ את נמל התעופה בן גוריון.

בראיון לרדיו 103FM אישר עמידרור כי יש לסורים את האמצעים לבצע ירי לנתב"ג אך טען כי לסורים יש אינטרס ברור שלא לעשות בהם שימוש.

"לסורים יש טילים שיכולים להגיע לנתב"ג. יש להם טילי נ"מ שיכולים לפגוע במטוסים שיוצאים מנתב"ג אך מערכת היחסי הכוחות בינינו לסוריה היא כזאת שניסיון של הסורים ייתן לנו רישיון לפגוע בהם כל כך קשה עד לכדי סיום השלטון הסורי, לכן אני לא רואה את הסורים מסתכנים באירוע כזה. הסיכוי שהסורים יעשו דבר כזה נראה לי מופרך", הסביר.

בנוגע לגיבוי האיראני ציין עמידרור, "במזרח התיכון בדרך כלל המדינות מדברות גבוהה גבוהה אך ברגע שזה מגיע לתמיכה אחד לא עוזר לשני. מעטים המקרים בהם ארגון או מדינה הגיעו לעזרה למדינה אחרת מתוך מחויבות בלבד. לאיראנים בסוריה אין יכולות לגבות את הסורים. על זה אנחנו נלחמים ואת זה אנחנו רוצים למנוע".