ילדים חולים במחנה ט"ו בשבט
ילדים חולים במחנה ט"ו בשבט צילום: יח"צ

250 ילדים חולי סרטן חגגו את חג ט"ו בשבט האחרון במחנה נופש בקיבוץ לביא בצפון שאורגן על ידי ארגון 'לב מלכה'.

המחנה נערך בסימן 'פירות האילן' של 'לב מלכה'.

בטרם היציאה לצפון שיגר חבר הכנסת אורן חזן מכתב לארגון שבו שבו הביע את הוקרתו הרבה לפועלם של מתנדבי ועובדי ארגון 'לב מלכה' ולעומד בראשה הרב אהרון אברמן והתחייב להיות שגריר של 'לב מלכה' בכנסת.

המחנה כלל תכנית עשירה ומגוונות של פעילות ואטרקציות שהעלו חיוך על שפתיהם של הילדים המתמודדים בגבורה עם הטיפולים הקשים וייסורי המחלה. במחנה זכו הילדים לשלל אטרקציות מהנות ומרתקות. אוכל במפרט עשיר חוויה קולינרית מיוחדת של המלון והכל תחת תחת פיקוח רפואי.

הפעילות כללה שיט טיול ג'יפים פינות חי מסיבות וערב ריקודים ושמחה עם זמר הנשמה ישראל דגן. ילדים שלא היו מסוגלים לנוע רגלית, הוסעו באמבולנסים מיוחדים של הארגון, אשר ביחד עם המתנדבים אפשרו לילדים הללו לחוות את החוויה המרתקת של מחנה נופש. כמו כן פקדו הילדים קברי צדיקים בצפון הארץ ובהם שטחו תחינה ובקשה לפני היושב במרומים שיחוס וירחם עליהם ועל חבריהם החולים.

יו"ר ארגון 'לב מלכה' הרב אהרון אברמן אמר בטקס הנעילה של המחנה: "הצלחנו השנה בחסדי שמים ובעזרת המתנדבים הרבים שלנו משפחת 'לב מלכה' להמתיק את ט"ו בשבט לפירות האילן. ומה הם פירות האילן שלנו הילדים הם הפירות, ועלינו החובה להמתיק להם את הקושי וההתמודדות. אני מאחל לכם ילדים שתצאו מפה בכוחות מחוזקים ומהר מהר תתבשרו כי המחלה הארורה איננה ואתם תשבו הביתה בריאים ושלמים", הילדים הנרגשים ענו אמן אחרי הברכה והתפילה היוצאת מהלב של הרב אברמן.

מחנות הנופש המתקיימים לאורך כל השנה בתאריכים מיוחדים, מעניקים לילדים החולים כוח ועידוד, להתמודד עם הטיפולים הקשיים והשהייה הארוכה בבתי החולים. בארגון 'לב מלכה' מציינים כי בכל פעם מחדש הצוותות הרפואיים מדווחים על מגמת שיפור אצל הילדים בעקבות מצב הרוח החיובי ומנות השמחה שהם מקבלים ממתנדבי הארגון במהלך מחנות הנופש.