הרב ליאור: תומך בבלוק טכני

ראשי "עוצמה יהודית" נפגשו עם הרב דב ליאור בביתו בירושלים, וסקרו בפני הרב ליאור את תכניותיהם לקראת מערכת לבחירות.

אלירן אהרון , י"ח בשבט תשע"ט

ראשי עוצמה יהודית עם הרב ליאור
ראשי עוצמה יהודית עם הרב ליאור
צילום: עוצמה יהודית

ראשי מפלגת עוצמה יהודית, ד"ר מיכאל בן ארי, עו"ד איתמר בן גביר, ברוך מרזל ובנצי גופשטיין נפגשו בימים האחרונים עם הרב דוב ליאור בביתו בשכונת הר הצופים בירושלים.

אנשי עוצמה סקרו בפני הרב ליאור את תכניותיהם לקראת מערכת לבחירות, עדכנו אותו בדבר מספר הצעות שקיבלו לחיבור עם גורמים שונים, ושמעו ממנו את הנחיותיו בנוגע לנקודות החשובות עליהן עליהם לעמוד במו"מ עם המפלגות הרלוונטיות ליצירת בלוק טכני משותף לקראת הבחירות.

הרב ליאור אמר לראשי המפלגה כי הוא תומך מאוד ביצירת בלוק טכני משמעותי שיוכל למשוך אליו מצביעים רבים, אך הבהיר עם זאת כי אין לחבור בכל מחיר, ושלא עם כל מפלגה ניתן יהיה לעשות זאת. "חייבים להגדיר מכנה משותף שעל בסיסו בונים את הבלוק הטכני, וכן להגדיר קווים אדומים לפעילותו של הבלוק", אמר הרב.

עוד ציין הרב בפני ראשי עוצמה את התרשמותו העמוקה מהתמיכה הרבה לה הם זוכים מכל גווני הציבור בארץ, כפי שראה במו עיניו בכנס השקת קמפיין הבחירות של המפלגה בבת ים לפני שבועות מספר.

בנוסף, סיפרו ראשי המפלגה לרב שהם מברכים על כך שבצלאל סמוטריץ' נבחר להנהיג את האיחוד הלאומי, ומאמינים ומקווים שהוא בחכמתו יישתף כמובן פעולה בבניית בלוק כזה, והם מקווים כמו רבים בציבור הדתי לאומי, כי אנשי הבית היהודי יצליחו בהקדם להתאושש מהמהלומה הקשה שקיבלו, כתוצאה מ"עזיבתו המכוערת אך לא מפתיעה, של יו"ר המפלגה לשעבר נפתלי בנט ויצליחו לבנות נציגות מתאימה שניתן יהיה גם אותה לצרף לבלוק הטכני", דברי ראשי עוצמה יהודית.