דגן משוחח עם העיתונאים הזרים
דגן משוחח עם העיתונאים הזרים צילום: רועי חדי

יחידת קשרי החוץ של המועצה האזורית שומרון קיימה בסוף השבוע האחרון כחלק משיתוף הפעולה עם המשרד לנושאים אסטרטגיים ולע"מ סיור לכ- 40 עיתונאים זרים מכל העולם.

העיתונאים, ביניהם עיתונאים מסוכנויות הידיעות המובילות ביפן, גרמניה ועוד ביקרו במפעלים באיזור התעשייה ברקן שם למדו על הדו קיום באיזור, ביקרו ביקב הר ברכה טיפסו על הר כביר.

כמו כן נפגשו עם דוברת המועצה אסתר סילם אלוש, עם ראש יחידת קשרי החוץ חן בן לולו ועם ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן, וביקשו לשמוע את דעתו של דגן בנושאים השונים.

אחד העיתונאים הטיח בראש מועצת שומרון, "האם אתם מקיימים את הסיורים כדי להצדיק את הכיבוש?" דגן הטיח בו בחזרה: "אנחנו לא צריכים להצדיק שום דבר. יש לעם היהודי זכות על הארץ הזו. אנחנו מכבדים את הערבים שמתגוררים באיזור, ונשמח אם יהיו להם חיים טובים. אבל הארץ שייכת לנו.

אין עם שיש לו קשר לאיזור מולדתו כמו שיש ליהודים בירושלים ויהודה ושומרון. גם בתנ"ך וגם בספרים בהם לפחות שני שליש מהעולם מאמין: הקוראן והברית החדשה, מובהר הקשר של העם היהודי למקומות הללו. גם מי שלא מאמין בספרים אלו יודע שזהו מסמך היסטורי מחייב, גם בממצאים הארכיאולוגים בכל מקום ביהודה ושומרון וברחבי הארץ, הרצף היהודי חד משמעי, לכן אנחנו לא צריכים להצדיק שום דבר, כן חשוב לנו להראות עד כמה נסיונות החרם מתבססים על שקרים, ומדוע המקום הזה חשוב ושייך לנו".

לאחר השיחה, ניגשו עיתונאים רבים אחרים וציינו כי מדובר בסיור חשוב ומלמד, שפתח להם את העיניים בנושאים רבים. בסיור השתתף גם ראש מדור זירה אזרחית במשרד לנושאים אסטרטגיים יאיר פרהיימן.

דגן הוסיף: "מזה 7 שנים אנחנו פועלים להבאת מובילי דעת קהל מכל העולם. שמחים לארח כאן חברי קונגרס, חברי פרלמנט ומשפיענים מכל העולם, ולאפשר לאלו שמדברים וכותבים על השומרון בלי סוף, גם לראות את המציאות בעיניים כפי שהיא".