"ליישם מיידית את חוק הקיזוז"

ח"כ עודד פורר בפנייה לראש הממשלה ולחברי הקבינט המדיני-ביטחוני: הפסיקו הכניעה הישראלית מול ארגוני הטרור.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , י"ח בשבט תשע"ט

ח"כ עודד פורר
ח"כ עודד פורר
צילום: Yonatan Sindel/Flash90

ח"כ עודד פורר (ישראל ביתנו) פנה במכתב לראש הממשלה וחברי הקבינט הביטחוני בדרישה להחריף את התגובות העומדות לרשותם.

"בחודשים האחרונים", כתב פורר, "אנו עדים להתרפסויות בלתי פוסקות מול דרישות החמאס וכניעה של ממשלת ישראל לדרישות חסרות תקדים, המהוות חלק ממנגנון של סחיטה איומים, שבעקבותיו מדינת ישראל אף משלמת 'פרוטקשיין' (דמי חסות) לארגון טרור".

במכתבו דרש פורר מנתניהו והשרים:

- עצירת הזרמת הכספים המזומנים לארגון חמאס וקביעת תנאי מקדים של הפסקת כל האלימות , על הגדר וביו"ש, ושחרור הומניטרי של השבויים והנעדרים, כתנאי לכל העברת תשלומים או דלקים לרצועה.

- לאור כניסתו לתוקף של חוק קיזוז כספי מחבלים יש ליישם מידית את החוק ולקזז את הכספים ששילמה הרשות הפלסטינית למחבלים היושבים בכלא הישראלי.

- עצירה מיידית של כל הפעילות הדיפלומטית שמבצעים שליחי הממשלה בוושינגטון במטרה לקדם את האינטרסים של הרשות הפלסטינית כדי לדחות את ביצוע החוק המאפשר לאזרחים אמריקאים לתבוע את הרשות בגין פעולות טרור בה נפגעו .

בסיום, ביקש ח"כ פורר לצטט לראש הממשלה נתניהו משפט אותו הוא מכיר היטב (מתוך הספר "מלחמה בטרור", בנימין נתניהו, 2004): "הטרור הוא איום אסטרטגי על השלום ועל עתידה של מדינת ישראל. נקודת המוצא למאבק נגד הטרור היא הסירוב הגמור להיכנע לתביעותיו, בצד החלטה אמיצה להילחם בו עד חורמה".