מועצת הר חברון: מוקדם לברך על המוגמר

ראש המועצה האזורית הר חברון מברך על ההחלטה לספח את היישוב חירן למועצה אזורית תמר.

אורלי הררי , י"ח בשבט תשע"ט

יוחאי דמרי
יוחאי דמרי
צילום: חזקי ברוך

יוחאי דמרי, ראש המועצה האזורית הר חברון, הגיב להחלטת שר הפנים לספח את היישוב חירן למועצה אזורית תמר.

בניגוד למועצה אזורית תמר, מועצה אזורית הר חברון תקבל בזרועות פתוחות את יישוב הקבע חירן, אומר דמרי. "אנו מברכים את חלוצי הישוב חירן שלאחר שנים של חוסר ודאות במגורי ארעי ובתנאים נחותים היום קיבלו בשורה משמחת שמשמעותה שחרור הקפאת בניית בתי הקבע ביישוב חירן".

"אנו במועצה מסתכלים על טובת כלל ההתיישבות במרחב הנגב המזרחי שאנו חלק ממנו ולכן שמחים על קידום ישוב הקבע בעוד שלב. בשנים האחרונות ליוותה מועצה אזורית הר חברון את גרעין ההתיישבות הראשון של היישוב חירן שהתמקמו במחנה יתיר. המועצה לקחה על עצמה לטפל בתושבים בכל התחומים והיוותה בית עבורם על אף שאינם נכללים חוקית כתושבי המועצה".

ראש המועצה מציין "פנינו לוועדת גבולות בבקשה להמשיך ולהיות המועצה שתיקח אחריות על היישוב חירן לא רק הזמני גם הקבע ולצערנו החלטת ועדת גבולות לא התחשבה בבקשתנו.

להבנתנו העניין טרם נגמר בעקבות ההתנגדות של מוא"ז תמר, מוקדם לברך על המוגמר ועדיין נדרשת עבודה רבה של משרד הפנים, משרד השיכון והגופים המיישבים עד שנראה את הבתים קמים ואת התושבים עוברים לשם".

"לצד הברכה על ההתבססות, של ישוב נוסף בנגב, נמשיך ללוות ולסייע לתושבים בדרכם למקום הקבע ומאידך נמשיך לדרוש את הדבר הטבעי והמתבקש, להמשיך ולקחת אחריות על ישוב שליוונו אותו בעשר השנים האחרונות".