"שב"חים שרפו את הטלית של בעלי"

תפילין שאבדו סמוך לתחנת אוטובוס שבה עבדו פועלים פלשתינים אותרו עם נזק ניכר

ערוץ 7 , כ' בשבט תשע"ט

"שב"חים שרפו את הטלית של בעלי"-ערוץ 7
הנחת תפילין
צילום: נתי שוחט, פלאש 90

ש' מאשימה כי שב"חים שהועסקו במסגרת עבודות בניה בעיר באר שבע שרפו את נרתיק התפילין והטלית ששייך לבעלה, לאחר שהוא שכח אותם בסמוך.

"ביום שני האחרון עלה בעלי לקו 4 בשכונת רמות בעיר, ואחרי שירד מהאוטובוס הוא שם לב ששכח את התפילין שלו".

העיתון "ישראל היום" דיווח כי שעה לאחר ששכח את התפילין הגיע הבעל לתחנת האוטובוס ופנה לפועלים שעבדו על ריצוף ושיפוץ התחנה. "הוא פנה למי שעבד על הטרקטור ושאל אותו אם ראה במקרה תפילין. הנהג אמר שכן, אבל שהוא לא יודע איפה הם עכשיו. הפועלים האחרים אמרו שלא ראו את התפילין".

כשחזר לבית וסיפר לשני את המקרה, היא הציעה לו לחזור למחרת ולהציע להם תשלום תמורת התפילין, אולם הפועלים סירבו לשתף עמו פעולה. גם איומים מצד אביה של ש', שמדבר ערבית, לא הניבו שיתוף פעולה פורה.

"הצענו להם 500 שקל, כי התפילין היו מאוד חשובים לנו, אבל הם סירבו". ביום רביעי בבוקר, יומיים אחרי איבוד התפילין, הגיעה שני בעצמה לתחנת האוטובוס כדי לנסות להפעיל עליהם לחץ, אולם ההתנגדות של הפועלים גברה. "אחד הפועלים התחיל לצעוק עליו, איים וקילל אותי בקללות גסות".

שעות לאחר מכן התגלו התפילין במפתיע. "קיבלנו טלפון ממישהו שלומד בכולל אברכים סמוך, שאמר שמצאו את התפילין. בעלי שמח והגיע לשם מיד, אלא שאז התברר לו לתדהמתו שהנרתיק של הטלית והתפילין נשרף כולו. היו שם שני זוגות תפילין מהודרות, שבנס לא הצליחו לשרוף אותם. הטלית נשרפה בחלקה העליון".

ש' הגישה תלונה במשטרה, ולאחר ששוטרים הגיעו לתחנת האוטובוס התגלה כי לפועלים כלל לא היו התרי שהיה בישראל. "מדובר היה בשוהים בלתי חוקיים, ואחד מהם נעצר. לא ברור לי איך דבר כזה קורה בישראל", אמרה. היא משוכנעת שהפועלים הם אלו ששרפו את הנרתיק והטלית, וניסו לשרוף את התפילין. "חיות האדם האלו ניסו להצית אותם", היא מבהירה.