מרוצים מההחלטה
מרוצים מההחלטהפלאש 90

עינבל פיזרו, שחיינית פראלימפית של נבחרת ישראל, בעלת תשע מדליות פראלימפיות, מברכת על ההחלטה של הוועד הפראלימפי הבינלאומי למנוע ממלזיה לארח את אליפות העולם לשחיית נכים בקיץ בעקבות סירובה להתחייב לאפשר לשחיינים הישראלים להשתתף.

"יש כאן החלטה חד משמעית שתהווה תקדים עתידי לכל מדינה שתחשוב שהיא יכולה למנוע מספורטאים ישראל להתמודד ועל כך אנחנו מודים גם לוועד הישראלי שעשה מאמצים אדירים, למשרד החוץ ולוועד הבינלאומי הפראלימפי".

פיזרו מציינת כי התחרות בקיץ חשובה מפני שהיא מהווה כרטיס הכניסה לאולימפיאדה בטוקיו ב-2020, "מהרגע ששמענו שמלזיה מארחת את התחרות הבנו שיהיו בעיות כי אין לנו יחסים עם מלזיה והיתרענו על כך. עקבנו בדריכות ואנחנו מרוצים שהסיפור הזה הגיע לקיצו.

״אנחנו עדיין לא יודעים לאן תועתק התחרות אבל חשוב לשמר את התאריכים של התחרות, כיון שההכנה לאליפות עולם לוקחת חודשים ורוב המדינות כבר סגרו מחנות אימונים. זו תחרות עם חשיבות עליונה להשגת הכרטיסים לאולימפיאדה בטוקיו ב-2020".

פיזרו, שהביאה כבוד רב לישראל, משוכנעת שגם באולימפיאדה בטוקיו הנבחרת הישראלית תביא להישגים רבים, "מי שעוקב אחרי הספורט מודע לכל ההישגים שלנו, זו נבחרת חזקה ואיכותית, יש לנו שחיינים צעירים ובוגרים וחלקנו השתתפו כבר באולימפיאדות והציפיות הן גדולות".