קיבלו מעמד של קבע בכנסת

שבעה עובדי כנסת עם מוגבלות קיבלו בטקס מיוחד את כתב המינוי שלהם והצטרפו לציבור עובדי המדינה והכנסת הקבועים.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , כ"א בשבט תשע"ט

קיבלו מעמד של קבע בכנסת-ערוץ 7
העובדים מקבלים את כתב מינוי הקבע שלהם
צילום: דוברות הכנסת

בטקס מרגש במעמד יו"ר הכנסת יולי יואל אדלשטיין, מנכ"ל הכנסת אלברט סחרוביץ ושר העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים חיים כץ, קיבלו היום (ראשון) שבעה עובדי כנסת עם מוגבלות את כתב המינוי שלהם והצטרפו לציבור עובדי המדינה הקבועים, כעובדי כנסת מן המניין.

לפני כשנתיים וחצי ניתנה ברכתם של יושב-ראש הכנסת ומנכ"ל הכנסת להקצאת משרות נוספות לעובדים עם מוגבלות.

במהלך חודש ספטמבר באותה השנה פורסם הליך לאיתור עובדים בתפקידי סיוע מנהלי ביחידות הכנסת השונות. מהלך זה דרש התאמת הליך האיתור לאוכלוסייה המיועדת והנגשה של נוסח המודעה וטופסי הגשת המועמדות. להליך זה היו שותפים גורמי מקצוע שונים ביניהם משרד העבודה הרווחה והשירותים החברתיים, נציבות שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות, והמכון להנגשה קוגניטיבית.

כל זומנו המועמדים לראיון בפני ועדת הקבלה, על מנת להעניק להם הזדמנות נאותה להציג עצמם ואת יכולותיהם להשתלב בעבודה. בסיום תהליך זה נבחרו שבעה מועמדים וב-1 בפברואר 2017 החלו את עבודתם בכנסת.

שבעת העובדים שובצו על ידי אגף בכיר משאבי אנוש ופיתוח ארגוני ביחידות הכנסת השונות, בהתאם ליכולותיהם, בתפקידי סיוע מנהלי והם מועסקים בהעסקה ישירה בהתאם להסכם הקיבוצי החל על עובדי הכנסת בדירוג המנהלי.

היום, כשנתיים לאחר תחילת עבודתם קיבלו השבעה את כתבי המינוי שלהם והצהירו אמונים למדינת ישראל ולחוקיה.

בכנסת מועסקים 29 עובדים עם מוגבלות, ובכך מיישמת הכנסת הלכה למעשה את תיקון 15 לחוק שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות הקובע כי לשם השגת ייצוג הולם, כל מוסד ציבורי מחויב לקבוע יעד העסקה של אנשים עם מוגבלות בשיעור של 5% מכלל העובדים בארגון.

יו"ר הכנסת יולי יואל אדלשטיין בירך את העובדים, "עבודת הפרלמנט חשובה מאוד וחשוב מאוד שלפיד הדמוקרטיה ימשיך לדלוק, אך שום דבר לא היה קורה אלמלא העובדים המצוינים שעוזרים לנו למלא את תפקידנו".

מנכ"ל הכנסת אלברט סחרוביץ איחל לעובדים בהצלחה בהמשך עבודתם ואמר להם, "המחזור הראשון של עובדים עם מוגבלות התחיל את עבודתו בכנסת כעשור לפני התיקון לחוק. חשוב היה לנו להמשיך במהלך ולצאת לסבב נוסף של גיוס עובדים טובים ומיוחדים כמוכם".