חיים טופול יקבל את פרס ירושלים

השחקן הותיק יקבל את פרס ירושלים בכנס 'בשבע' על תרומתו למשחק ולתרבות הישראלית במעמד נשיא מדינת ישראל, ראובן ריבלין.

ערוץ 7 , כ"א בשבט תשע"ט

כמדי שנה יתכנסו בכירים ממגוון עולמות: הפוליטי, התקשורתי, הציבורי והעסקי, ליומיים של דיונים ונאומים על כל הנושאים הבוערים שבין צבא, חברה, דת, ליברליות ומדינה בכנס ירושלים ה-16 ביוזמת העיתון 'בשבע'.

יו"ר קבוצת העיתון בשבע, דודו סעדה הודיע לשחקן הותיק חיים טופול כי במסגרת הכנס ועדת הפרס החליטה להעניק לו את פרס ירושלים למשחק ותרבות ישראלית.

טופול עצמו התרגש מאד מהבחירה וציין, "כבוד הוא לי לקבל את פרס ירושלים. אני מופתע מאד מהבחירה ומתרגש שנשיא המדינה יהיה נוכח בטקס".

ועדת הפרס בחרה בטופול על פועלו המבורך בתחום המשחק וגילום דמויות יקרות מפז בתרבות הישראלית, עבור תרומה מיוחדת לחברה ולמדינה.

טופול חתום על דמויות כמו סלאח שבתי וטוביה החולב אשר נחקקו בזיכרון העם הישראלי. הפרס לטופול יוענק באופן מיוחד במעמד נשיא המדינה ראובן ריבלין.

כנס בשבע-ירושלים עומד הפעם בסימן "דת-צבא-מדינה ומאבקים ציבוריים". בכנס ייקחו חלק שרים, חברי כנסת, אנשי תקשורת רבים, רבנים, אנשי עסקים ואישי ציבור. בין הדוברים הבולטים יהיו נשיא המדינה ראובן ריבלין, שר החינוך נפתלי בנט, יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין, שר הבינוי והשיכון יואב גלנט, ראש עיריית ירושלים משה ליאון, הרב הראשי לישראל הרב דוד לאו, השר לביטחון פנים גלעד ארדן, יו"ר מפלגת העבודה אבי גבאי, שר האוצר משה כחלון, גדעון סער, המפכ"ל היוצא רוני אלשיך וראש מפלגת תלם משה יעלון.

בין הנושאים הבולטים אשר ידונו השנה בכנס: מחרדל עד ליברל – הפרטת שירותי הדת, האם למרות מגוון תת הזרמים בציבור הדתי-לאומי עדיין ניתן לראות בו ציבור אחד? מה עושים עם עזה – מה האלטרנטיבות לשלטון החמאס? האם לגיטימי לצפות מתושבי יישוב הדרום להתרגל לחיים תחת אש? ההתנתקות, טובה או לא? פולמוס ההדתה – האם יש חשיפה מוגזמת של חילונים לתכני יהדות במערכת החינוך ובצה"ל? מה גרם להתנגדות להדתה שקמה בשנים האחרונות? קמפיין METOO – יתרונות וחסרונות של "השיימינג" בתקשורת וברשתות החברתיות, עד כמה הפרסום הוא כלי יעיל להרתעת עבריינים ולשיקום הנפגעות? והאם לגיטימי להאשים בלי להיחשף.

הכנס פתוח לציבור הרחב, והוא יתקיים בימים שני-שלישי ו'-ז' באדר א' התשע"ט, 11-12.02.2019 במלון קראון פלאזה, ירושלים.