שני שוטרים הורשעו בתקיפת עצורים

שוטר ששירת בירושלים הורשע בתקיפת עצורים באתר בניה בפסגת זאב. שוטר בתחנת אריאל הורשע בתקיפת פלסטיני שנחשד בידוי אבנים.

ערוץ 7 , כ"ב בשבט תשע"ט

אילוסטרציה
אילוסטרציה
צילום: ISTOCK

בית משפט השלום בנצרת הרשיע אתמול (ראשון) שוטר ששירת בירושלים בגין תקיפת שלושה עצורים באתר בנייה בשכונת פסגת זאב בירושלים.

במהלך משימת סיור שמטרתה איתור שוהים בלתי חוקיים, הבחין השוטר בדמויות חשודות שהחלו במנוסה. השוטר רדף אחריהם, ובסיום המרדף, לאחר שהוביל אותם עצורים סמוך לניידת המשטרה, הושיב אותם על ברכיהם כשהם אזוקים תוך שהוא צועק עליהם, מכה בראשם, בהמשך סטר לשניים מהם וניסה לבעוט בעצור אחר.

בהכרעת הדין קבעה כב' השופטת דלית שרון-גרין: "ניכר כי הנאשם היה בעל הכח, שוטר במשטרת ישראל, לבוש מדים, מחזיק בנשק ארוך ובאקדח, אשר הוביל שלושה עצורים, שניים מהם שוהים בלתי חוקיים בארץ אזוקים זה לזה, והיכה אותם בראשיהם. בהמשך, הושיב את שלושתם על הקרקע תוך ששם ידו על כתפיהם, ושעה שכל אחד מהם ישב אזוק על הקרקע שב והכה אותם".

שוטר נוסף הורשע אתמול בבית משפט השלום בראשון לציון בגין תקיפת חשוד בתחנת אריאל במהלך חקירתו. החשוד, תושב השטחים נחקר בחשד להשתתפות ביידוי אבנים.

על פי כתב האישום, תשובותיו של החשוד לא הניחו את דעתו של השוטר והוא החל למשוך לאחור את הכיסא עליו ישב החשוד וגרם לנפילתו ארצה ובהמשך סטר לחשוד בפניו. בית המשפט הרשיע את השוטר בעניין גרירת הכיסא והפלת החשוד, אולם לעניין הסטירה הוחלט לזכות את השוטר מחמת הספק.

מהמחלקה לחקירות שוטרים בפרקליטות המדינה נמסר, "הכרעות הדין שניתנו היום מבטאות את המחויבות של מח"ש להיאבק בנחישות בעבריינות שוטרים ולחתור לחקר האמת מתוך גישה בלתי מתפשרת כלפי אלימות מיותרת, התעמרות ושימוש לרעה בכוח ובסמכות. כל זאת מתוך הבנה עמוקה לצורך לשמור על אמון הציבור במערכת האכיפה, בפרט כאשר מדובר במתלוננים הנמנים על אוכלוסיות חלשות".