מכבי נגד המנהלת: התנהלות שערורייתית

אחרי מסיבת העיתונאים המיוחדת בה הגיב יו"ר מנהלת ליגת העל בכדורסל לטענות המכבים מת"א, הפעם אלה הגיבו. "מדובר בלא פחות משערורייה"

נרי וייס - ערוץ 7 , כ"ב בשבט תשע"ט

אוהדי מכבי ת"א. המחאה שלהם הצליחה?
אוהדי מכבי ת"א. המחאה שלהם הצליחה?
צילום: לירון מולדובן, מנהלת הליגה

"מסיבת העיתונאים שנערכה היום ע"י אנשי המנהלת היא חסרת תקדים, ומדובר בלא פחות משערורייה", כך הגיבו במכבי ת"א על מסיבת העיתונאים המיוחדת שקיימה היום (שני) מנהלת ליגת העל בכדורסל והעומד בראשה שמואל פרנקל.

כזכור, מסיבת העיתונאים המיוחדת עסקה בטענות מכבי ת"א ואוהדיה כי ראשי המנהלת שיקרו ומסרבים לשנות את שיטת המשחקים ולהחזירם לשיטת הסדרות על חשבון הפיינל-פור שנהוג בשנים האחרונות.

"במנהלת יש 12 קבוצות. הן שותפות, וזכותן להביע את דעתן, להלין על החוקים וכיוצא בזה. אנשי המנהלת נועדו על מנת לקדם את הליגה ולתת שירות ל-12 השותפות, ולא לתקוף את אחת השותפות", אמרו במכבי על דברי יו"ר המנהלת פרנקל שהטיח האשמות קשות בצהובים מת"א כשאמר כי הם היחידים שנלחמים במנהלת.

על טענות המנהלת כי בכל רחבי אירופה נהוגים שיטות שונות אמרו במכבי: "חבל שאנשי המנהלת מטעים את הציבור בצורה גסה כ"כ. החוקים בליגת העל הישראלית הינם חריגים ולא דומים לחוקים הנהוגים בליגות המקומיות האחרות באירופה. מכבי אמרה בעבר וממשיכה לומר באופן ברור: אנחנו מוכנים לשחק על פי חוקי כל אחת מהליגות האירופאיות".

"אין ליגה שמאפשרת התערבות בחמישייה על הפרקט. בהרכבים על המגרש. אין ליגה מקומית שקובעת את האלופה שלה במשחק בודד. אין לנו התנגדות שתהיה מגבלה על כמות הזרים בטופס המשחק. זה ברור וטבעי. יש לנו התנגדות על כך שהחוקים ולא המאמן קובעים אילו שחקנים יהיו על המגרש. מי שצופה במשחקים שלנו ביורוליג רואה לא פעם ולא פעמיים גם 4 ישראלים בחמישייה. שחקנים צריכים להיות על המגרש לפי החלטת המאמן ושיקוליו. לא כי הם חייבים. לא מתוקף חוק. זה עקום וזה לא ספורטיבי.

לצערנו החוק הרוסי לא יסתיים בשנה הבאה, פשוט יהיה חוק רוסי מצומצם, וההתערבות הרגולטורית בהרכב על המגרש תמשיך".

עוד אמרו במכבי כי "גם הטענה כאילו מכבי איננה בעד השחקן הישראלי בעוד הליגה מגינה עליו, פשוט מגוחכת. כ-40% מהשחקנים הישראלים שגדלו במחלקות הנוער ומשחקים בליגת העל, גדלו במחלקת הנוער של מכבי. מכבי היא יצרנית השחקנים המקומיים הכי גדולה בליגה ללא שום צל של ספק. לא מן הנמנע שקרב היום ובו נשלח 2 ישראלים שגדלו וטופחו באקדמיה של מכבי לדראפט ה-NBA".

לצד התגובות החריפות, במכבי אמרו גם כי "שמחנו לשמוע על הבשורה לאוהדי הכדורסל בישראל כי ההחלטה על ביטול הפיינל פור תעלה להצבעה בקרוב מאוד במנהלת הליגה. אנחנו מברכים על כך. ועכשיו, ראוי שראשי המנהלת ימשיכו לעסוק בקידום הליגה, ומציאת פתרונות הולמים".

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il