הרב חיים אמסלם מצטרף למפלגת זהות

הרב אמסלם, שכיהן בעבר כח"כ מטעם ש"ס, אמור להיות משובץ באחד המקומות הראשונים ברשימת המפלגה.

ערוץ 7 , כ"ב בשבט תשע"ט

משה פייגלין והרב חיים אמסלם
משה פייגלין והרב חיים אמסלם
צילום: דוברות זהות

ח"כ לשעבר ויו״ר תנועת ״עם שלם״, הרב חיים אמסלם, מצטרף למפלגת זהות בראשות משה פייגלין.

"לאור המצב בסוגיות יחסי דתיים וחילוניים, הגיור, הגיוס, העבודות בשבת, השחיתות בממסד הדתי, ההקצנה והאיבה הגוברת, בעיות מסורבות הגט והעגונות, ושלל נושאים חברתיים, הגיעה העת לשמוע קול אחר וברור, ברוח מתונה ולאור תורת ישראל", אמר הרב אמסלם לאחר ההודעה על הצטרפותו למפלגה.

הוא הוסיף, "ישנו וואקום בנושאי דת ומדינה בישראל, ושקיעת מפלגות דתיות מלמדת כי הציבור משווע לאלטרנטיבה, ברוח אחרת שנעלמה מנוף חיינו. הציבור מיואש מהמצב ומצפה לגישה אחרת, דווקא מפי מנהיג מוכר ורב בישראל. הגיעה העת ליהדות מתונה לכל מחפשי הזהות היהודית".

ממפלגת זהות נמסר, "אנו שמחים על הצטרפות תנועת 'עם שלם' והרב חיים אמסלם. הרב אמסלם מחבר אל זהות קהלים חדשים ומגוונים, ברוח המפלגה. החדשנות והפתיחות שמביא הרב אמסלם תואמים למהפכה שמקדמת מפלגת זהות ואין מתאים ממנו להוביל את הרפורמות העמוקות אשר שירותי הדת והרבנות הראשית בישראל כה זקוקים להם".

משה פייגלין יו"ר מפלגת זהות הוסיף כי ״הרב חיים אמסלם הוא החיבור הטבעי ביותר למפלגת זהות. יהדות אותנטית מחבקת ומתונה, הנטועה על אדני התורה ומקבלת כל יהודי באשר הוא. אני שמח על הצטרפותו. יחד נוביל שינוי בישראל".

במפלגה אומרים כי אמסלם ישובץ באחד מן המקומות הראשונים ברשימת זהות לכנסת ה-21.