טוביה ינאי ויסמן הי"ד
טוביה ינאי ויסמן הי"דצילום: מתוך הפייסבוק

המחבל השלישי שהשתתף בפיגוע ברמי לוי בשער בנימין בו נרצח ינאי ויסמן הי"ד הורשע במעורבות ברצח ינאי ויסמן הי"ד ובניסיון לרצח של אזרח שנפצע בפיגוע.

המחבל שהורשע היום (שלישי) בבית המשפט הצבאי, הגיע יחד עם שני המחבלים הנוספים למתחם רמי לוי בשער בנימין על מנת לרצוח יהודים, אך הכניסה למתחם נמנעה ממנו מכיוון שהיה מבוגר מהאחרים ולא הציג תעודת זהות, זאת בזמן שהמחבלים האחרים נכנסו פנימה והחלו לצוד את קרבנם.

למרות זאת, בשלב מסוים נכנס אף המחבל המבוגר וניגש לחבריו על מנת לקבל מידיהם את הסכין הנוספת ולבצע עימם את הפיגוע.

קודם שהספיק המחבל לקבל לידיו את הסכין הוצא המחבל מהמתחם כאשר הוא צועק לחבריו 'יאללה' במשמעות שיתחילו לפגע. לאחר שהמחבל השלישי הוצא החלו שני המחבלים האחרים בביצוע הפיגוע בו נרצח ינאי ויסמן ונפצע אזרח נוסף. כאמור, המחבל הורשע ברצח ובניסיון רצח בשל שותפתו בצוותא במעשי הרצח שבוצע.

נזכיר כי צל"ש מפקד פיקוד המרכז הוענק לסמ"ר ינאי ויסמן הי"ד על אומץ ליבו והדוגמא האישית שהפגין במאבקו במחבלים במהלך הפיגוע.

עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו מסר "אנו מודים לתביעה הצבאית על עבודתה ומברכים על פסיקת בית המשפט אשר הרשיעה את המחבל, ובכך העבירה מסר שכל שותף למעשה טרור יעמוד לדין בגין המעשה ויישא באחריות מלאה לתוצאות".

לדבריו, "אין ספק שנוכחותם של משפחות נפגעי האיבה במהלך הדיונים בבית המשפט מחדדת את ההבנה המשפטית והפשוטה שיש כאן מחבלים טרוריסטים שכל עניינם לאיים על קיומנו, ואין מקום לרחם על אותם טרוריסטים ולקבל את גרסתם השקרית לאחר שבצעו את זממם. מחבלים אלו ראוי שיוצאו להורג".

עוד הוסיף בלייכר, "אנו קוראים לבית המשפט לא להסתפק בעונש הפחות ממאסר עולם הן בערכאה זו כנגד המחבלים שטרם נגזר דינם והן בערכאת הערעור כנגד המחבל, שנגזרו עליו 35 שנות מאסר ללא מאסר עולם".