מחזיקת הגביע הישראלית תודח מאירופה?

אחרי שפתחה את שלב הבתים בליגת האלופות ברגל ימין ועם סיכוי גבוה להעפלה לשלב הבא, הסתבכה הפועל חולון וגורלה ייחרץ בשבוע הבא

נרי וייס - ערוץ 7 , כ"ג בשבט תשע"ט

חולון הערב מול בון הגרמנית
חולון הערב מול בון הגרמנית
צילום: FIBA

שבוע הבא נדע כולנו האם במפעל ליגת האלופות של פיב"א, מפעל הכדורסל השלישי בחשיבותו באירופה, תהיינה שתי נציגות ישראליות או שמא רק אחת.

בעוד הפועל ירושלים הבטיחה את העפלתה אל השלב הבא במפעל האירופי החדש בו היא משתתפת זה השנה הראשונה, כשרק המיקום שלה - ראשון או שני, עדיין לא נקבע סופית, הפועל חולון התרחקה הערב (שלישי) מהעפלה וודאית כשזו תצטרך לנצח את נאנטר הצרפתית החזקה באולמה הביתי, היכל הטוטו שבחולון בשבוע הבא בכדי לעשות זאת גם כן.

הסגולים מחולון, מחזיקי הגביע מאשתקד, הפסידו הערב לטלקום בון הגרמנית בחוץ בתוצאה 83:91, במשחק בו היו בפיגור מתחילתו ועד סופו. ללא קורי וולדן שנמצא בארצות הברית בשל מות סבתו, וללא קאליף וואייט הפצוע, התקשתה חולון מול הקבוצה הגרמנית ועם ההפסד הערב קבוצתו של דן שמיר יורדת למאזן של 6:7 בליגת האלופות. רק ניצחון ביתי במחזור האחרון, בעוד שבוע, ייתן לה כרטיס לשלב הבא.

החולונים ניסו לעשות קאמבק והצליחו לצמק בירידה להפסקת המחצית את ההפרש לכדי 4 נקודות בלבד, עם 45:49, אבל ריצת 0:13 של המארחים הגרמנים ברבע השלישי היה גדול על הישראלים שלבסוף נוצחו בתוצאה 83:91.

לחולון קלעו: פניני 16, ד. ג'ונס 15, שמחון 14, אטקינס 13, קליין 11, ריינולדס 10, ש. ג'ונס 4.

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il