"פעולה אנטישמית במעטפת אידיאולוגית"

"מחיקת ההיסטוריה של עם ישראל על ידי פגיעה באתרי מורשת אינו חדש. גם בדעא"ש החריבו אתרים היסטוריים", תוקף ראש מועצת הר חברון.

ערוץ 7 , כ"ד בשבט תשע"ט

יוחאי דמרי, ראש מועצת הר חברון, התייחס לקריאת החרם על אתר סוסיא ואתרי מורשת אחרים ביו״ש ובירושלים, על ידי ארגון 'אמנסטי'.

"פעולת אמנסטי היא פעולה נוספת בשרשרת פעולות אנטישמיות במסווה אידיאולוגי, הבאה לקעקע את הלגיטימיות של ישראל ושל ההתיישבות ביו״ש ואפילו בירושלים", אמר דמרי.

"פעולות אלו מנסות לקעקע את העובדה ההיסטורית הפשוטה, ארץ ישראל שייכת לעם ישראל ,היסטורית, מוסרית, וגם ארכיאולוגית. הפלסטינים, והאירופאים תומכיהם, מתוסכלים שלא נמצא אפילו אתר ארכיאולוגי אחד הקושר את הפלסטינים לארץ ישראל בעוד שכל יהודה ושומרון מלאה בממצאים מלפני 3000 שנה תקופת התנ"ך".

ראש מועצת הר חברון הוסיף "אתר סוסיא, לצד אתרים נוספים כמו עיר דוד, אתר שילה הקדומה ומערת המכפלה, הם אתרי מורשת יהודים אבן שואבת לאלפי מבקרים מהארץ ומהעולם.

מחיקת ההיסטוריה של עם ישראל על ידי פגיעה באתרי מורשת אינו חדש. בדעא"ש החריבו אתרים היסטוריים, וקריאתו של ארגון 'אמנסטי' לחרמות אינה שונה בתכליתה".

את דבריו מסיים דמרי "כפי שנכתב בדו"ח, האתר בסוסיא זוכה לאחרונה לעדנה עם כמות מבקרים רבה. בשנתיים האחרונות נרשם גידול מרשים של תיירים מהעולם, המגיעים להתחבר לעיר העברית הקדומה ולגלות בה כתובות בעברית מלפני אלף חמש מאות שנה.

בימים אלה, יחד עם המשרד למורשת ומשרד התיירות, אנו מובילים שדרוג נרחב לאתר, בעלות של כשבעה מליון ש״ח ומצפים שהדבר יכפיל את מספר המבקרים באתר".