צפו: משלחת הסיוע הישראלית בברזיל

משלחת הסיוע הישראלית בברזיל הצליחה לאתר ולחלץ גופות נעדרים בזירת האסון. צפו

תגיות: ברזיל
ערוץ 7 , כ"ד בשבט תשע"ט

פעילות של המשלחת הישראלית לאסון קריסת הסכר בברזיל מורגשת. בתוך מספר שעות מכניסת הכוחות למקום הצליחו, לאתר ולחלץ מספר גופות שנסחפו בשטפון.

המשלחת הישראלית המורכבת מחיילי היחצ"א של פיקוד העורף, אנשי יחידת להב"ה של כיבוי אש, צוות מתנדבים של היחידה הבינלאומית של זק"א, צוות ילת"מ של חיל הים ואנשי משרד החוץ הפועלים מסביב לשעון בזירת האסון בברזיל.

מתי גודלשטיין מפקד היחידה הבינלאומית של זק"א ומפקד צוות זק"א במשלחת, אמר, "ממדי האסון הם עצומים, הניסיון הרב שצברנו במשך השנים באסונות בעולם מסייע רבות גם למחלצים בשטח, כבר ביום הראשון לפעילות איתרנו מספר רב של מוקדים בעלי אפשרות גבוהה שבהם קבורים נעדרים שלא שרדו את השיטפון, מחכה לנו פה עוד עבודה קשה בשטח הבוצי. שיתוף הפעולה המקצועי של חברי המשלחת הישראלית יחצ"א, משרד החוץ, להב"ה וזק"א תורם רבות להצלחת פעילות המחלצים בשטח".

יהודה משי זהב יו"ר זק"א, אמר, "אנחנו מקבלים פידבקים מצוינים מגורמי החירום בברזיל על הפעילות המקצועית של המשלחת בזירת האסון, המחלצים פועלים בתנאי שטח קשים מאוד, המשלחת הישראלית מקבלת תהודה גדולה בתקשורת המקומית ובכך מראים את פניה היפים של ישראל".טוען....